Spoločnosť Koronavírus Domáce Top

Epidémia na Slovensku neutícha. Práve naopak, pribudlo ďalších 14 nakazených

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Koronavírus neobišiel ani Slovensko a každým dňom sa počet nakazených zvyšuje. Dnes pribudlo 14 nových pozitívnych výsledkov na ochorenie COVID-19. Negatívnych vzoriek bolo 354.

 

Aktualizované o 17:40 o informácie NOÚ

Na Slovensku je tak celkovo 137 ľudí s ochorením COVID-19. ,,Negatívny výsledok na toto ochorenie ukázalo spolu doteraz 2670 testov,” uviedla hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Informácia o takomto veľkom počte nakazených opäť zrejme súvisí s tým, že rezort zdravotníctva posiela oznam o počte nakazených už iba raz za deň medzi 15:00 až 17:00.

 

Informácie k dnes identifikovaným 14-tim prípadom

 1. muž, FN Nitra, Hronovce, kontakt s COVID-19
 2. muž, FN Trenčín, Moravské Lieskové
 3. muž, FN Trenčín, Považská Bystrica
 4. muž, Bratislava-Kramáre, Bratislava
 5. muž, Bratislava-Klenová, Malacky, kontakt s osobou z Rakúska
 6. muž, karanténa Gabčíkovo, Humenné, návrat z Rakúska
 7. muž, karanténa Gabčíkovo, Michalovce, návrat z Rakúska
 8. žena karanténa Gabčíkovo, Jakubovany, návrat z Rakúska
 9. muž, Bratislava-Kramáre, Bratislava
 10. žena, FNsP Prešov, Spišská Belá
 11. žena, UN Martin
 12. muž, UN Martin
 13. žena, UN Martin
 14. muž, ÚNV Ružomberok, Paríž

Počet neustále narastá

Včera pribudlo na Slovensku 19 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkový počet evidovaných prípadov ochorenia COVID-19 stúpol na 123. ,,Ak sa započíta aj prípad pani, ktorá zomrela, nie z dôvodu ochorenia COVID-19, tak je to spolu 124 prípadov,” povedala včera hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Dôvodom úmrtia 84-ročnej seniorky, ktorá bola pozitívne testovaná na nový koronavírus, mal byť masívny infarkt myokardu.

 

Na Slovensku je už 137 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Zdroj: TASR / AP

Pozitívny aj onkologický pacient

Národný onkologický ústav na svojej stránke informoval, že v ich nemocnici bol pozitívne testovaný prvý pacient. Ide o 75-ročného pacienta, ktorý mal podľa slov nemocnice zamlčať pozitívnu epidemiologickú anamnézu, keď sa stretol s pozitívne testovaným pacientom.  „Je veľmi smutné, že práve v tomto období, keď máme byť voči sebe veľmi obozretní a ohľaduplní, nájdu sa ľudia, ktorí dané pravidlá nerešpektujú, porušujú ich, a tým ohrozujú všetkých okolo seba,“ uviedol generálny riaditeľ Národného onkologického ústavu Tomáš Alscher. Opakovane vyzýva všetkých, ktorí musia navštíviť Národný onkologický ústav, aby vo vstupnom filtri nič nezamlčali, pretože tým ohrozujú ostatných. Pacienta do prevozu na infekčnú kliniku ihneď izolovali, dvaja lekári, tri sestry a sanitárka ostávajú v karanténe, pričom dvaja z nich až do testovania využili možnosť ostať v karanténnych priestoroch NOÚ, kde nemajú prístup pacienti ani ostatní zamestnanci. Rovnako ostáva v prísnej izolácii pacient, s ktorým nakazený muž ležal na izbe. V súčasnosti sa čaká na výsledky jeho vyšetrení.

Mohlo by vás zaujímať:

 

Počet nakazených stále pribúda. Zdroj: TASR / LukṚ Grinaj