Domáce

Europoslanci budú na jeseň budú pokračovať v príprave správ

BRATISLAVA  – Prezentácia Košíc v Európskom parlamente, podpora malých a stredných podnikov či zorganizovanie okrúhleho stola so slovenskou menšinou žijúcou v srbskej Vojvodine sú aktivity, ktorým sa slovenskí europoslanci plánujú na jeseň venovať.

Pre Eduarda Kukana (SDKÚ-DS) sa bude jeseň niesť v znamení príprav správ o pokroku krajín, ktoré sú v rozširovacom procese. Začiatkom októbra chce v Bruseli zorganizovať okrúhly stôl, pri ktorom predstaví svoje aktivity slovenská menšina žijúca v srbskej Vojvodine.

Prezentáciu Košíc na pôde Európskeho parlamentu s názvom Košice mesto športu pripravuje Monika Smolková (Smer-SD). „Týmto chcem nadviazať na moje dve prezentácie o slovenskom Tokaji a o Košiciach ako Európskom hlavnom meste kultúry,“ uviedla.

„Chcem sa stretnúť s mladými nezamestnanými, ktorí využili podporu z programu Záruky pre mladých, pracovať na odstraňovaní bariér pri podnikaní žien a deinštitucionalizácii, tak, aby aj deti bez domova, ľudia so zdravotným postihnutím či seniori mohli žiť dôstojne v čo najprirodzenejšom prostredí,“ povedala Jana Žitňanská (NOVA) o svojich plánoch na jeseň. Plánuje sa tiež venovať téme plytvania potravinami a pracuje na správach o prekážkach podnikania žien v Európe či o znižovaní nerovností so zameraním na chudobu detí.

Ivan Štefanec (kandidoval za SDKÚ-DS) chce pokračovať v podpore legislatívy, ktorá pomôže malým a stredným podnikateľom jednoduchšie podnikať a vytvárať nové pracovné miesta. Vladimír Maňka (Smer-SD) plánuje pokračovať v príprave úsporných opatrení pre celú Európsku úniu. „Konkrétne návrhy predložím na jeseň,“ uviedol. Takisto chce pracovať na tom, aby sa zisky zdaňovali v tej krajine, kde vznikajú. Tvrdí, že tak by sa zvýšila životná úroveň väčšiny obyvateľov.

Ako tieňová spravodajkyňa pri správe hodnotiacej úroveň demokracie, právneho štátu a základných práv v EÚ bude vystupovať Monika Flašíková Beňová (Smer-SD). Plánuje pokračovať vo svojej spolupráci so školami. Branislav Škripek (OĽaNO) chce pokračovať v upozorňovaní na prípady, keď sa Európska únia snaží rozhodovať v oblastiach, ktoré prináležia členským štátom.