EXKLUZÍVNE OČAMI ČITATELIEK Bolo to úplné psycho. Po bitke boli všade ťažkoodenci a otrasná spúšť VIDEO

BRATISLAVA – Krik, pyrotechnika, neporiadok, plač. Tak vyzerala včerajšia hromadná bitka futbalových fanúšikov v centre Bratislavy. Po zásahu polície a spacifikovaní agresorov ostala v centre mesta kopa „bordelu“, porozbíjané sklá a rozbitý nábytok. Do redakcie glob.sk sa nám ozvali dve čitateľky, ktoré sa v inkriminovanom čase nachádzali na Ventúrskej a Michalskej ulici, kde sa incident stal. Podľa ich slov bol všade najmä chaos. 

 

Vyše stovka ťažkoodencov a rovnaký počet zadržaných. Taká je bilancia včerajšej hromadnej bitky medzi fanúšikmi futbalových klubov – poľského Cracovia Krakow a bulharského Levski Sofia. Prítomní mali byť aj fanúšikovia holandského klubu Ajax Amsterdam. V predkole Ligy majstrov, ktoré sa hrali na novom bratislavskom futbalovom štadióne, však hrali úplne iné kluby – bratislavský Slovan a čiernohorský FK Sutjeska Nikšič. Centrum mesta vyzeralo ako v bojovom filme – všetko bolo zdemolované a porozbíjané. Vyše 50 osôb polícia obvinila z výtržníctva, z toho bolo 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Ostatní (51 osôb) boli bulharskej národnosti. Podľa výsledkov polície bolo osem ľahko zranených ľudí, ktorí však pochádzali iba z táborov fanúšikov.

Incident sa začal na Ventúrskej ulici pri podniku Fach. Na ulici bol rozbitý nábytok, či rozbité sklo. Na mieste zasahovali tažkoodenci. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Zásah v električke

Do redakcie sa nám ozvali rozrušené obyvateľky Bratislavy, ktoré videli bitku na vlastné oči. Podľa slov jednej z nich – Barbory, sa spolu s jej kamarátom presúvali od Michalskej smerom na Hviezdoslavovo námestie, kde si sadli do podniku. Následne sa presúvali späť po Michalskej ulici domov, smerom na Kapucínsku, kde chceli električkou ísť domov. “Už predtým sme si všimli partiu chlapov. Bolo ich asi 50, normálne si kráčali po ulici, ako každý človek, čo tam bol. Zrazu však jeden z nich, zrejme “vodca” si dal kuklu a začal niečo kričať a šprintovať. Následne sa pridali aj ostatní,” povedala Barbora. Dodala, že najskôr si mysleli, že sa nič nedeje, prejavy pripisovali alkoholu a konštatovali, že ide o futbalových fanúšikov. V tom sa nemýlili.

Ventúrska ulica ostala po bitke zdemolovaná. Zdroj: FB/ Polícia Slovenskej republiky

Ako však uviedla, následne sa všetko začalo. “Napriek tomu, že sme od miesta boli relatívne ďaleko, počuli sme ako búchali petardy, ľudia sa začali odtiaľ dvíhať na odchod, samozrejme sme to spravili aj my. Ocitli sme sa až na Kapucínskej. Tam už sa v obrovských dodávkach začali pripravovať policajti, ďalšie dodávky sa presúvali smerom k Michalskej,” popísala situáciu. “Keď sme sa vrátili na Ventúrsku, všetko bolo rozbité, zničené, všade boli polámané veci, čašníčky plakali. Policajti so psami hľadali tých, čo to začali. Keď sme sadli do električky, podozrivo dlho stála,” uviedla. Podľa jej slov za to mohla skutočnosť, že vedľa nej stáli dvaja muži s krvavou hlavou. Keď to uvidel jej kamarát, stiahol ju do zadnej časti električky. “Zrazu vpálilo dnu asi 5 policajtov a psovodov, ktorí daných mužov vyviedli von a spacifikovali ich na zemi. Následne sa električka pohla,” uzavrela. 

Na miesto prišli policajní ťažkoodenci s dodávkami. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Bolo to úplné psycho

Podobné informácie priniesla aj iná svedkyňa incidentu, Lucia. Podľa jej slov boli po bitke všetky stoly podnikov, ktoré sa nachádzali v centre bitky, nahádzané v strede ulice na jednom mieste. “Všade bolo sklo, všetko bolo rozbité. Policajti zablokovali ulicu. Išla som sa jedného z nich pýtať, či bol niekto mimo útočníkov zranený, na čo mi odpovedal, že nemajú vedomosť o žiadnom zranenom človeku. Pred mojimi očami zatkli asi piatich účastníkov bitky. Po príchode policajtov sa všetci rozbehli do okolitých podnikov, kde sa schovávali. Odtiaľ ich vytiahli a pozatýkali,” popísala situáciu.

Množstvo útočníkov sa skrylo v okolitých baroch a podnikoch. Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj

Dodala, že tým, že bola uzatvorená Ventúrska aj Michalská ulica, museli sa z miesta činu presunúť obkľukou, cez Zelenú ulicu. “Tam, keď sme prišli, tak ulicu rovnako uzavreli, lebo z karaoke baru vytiahli dvoch agresorov, do vedľajšieho podniku nabehli štyria ťažkoodenci vo vestách a s prilbami na hlave. Vnútri začali hľadať účastníkov bitky. Bolo to úplné psycho,” povedala Lucia. Na záver uviedla, že sa obkľukou následne dostala k električkám pri starej budove Slovenského národného divadla, odkiaľ jej išiel spoj až do jej domovskej mestskej časti. 

Čitateľka poslala redakcii aj video. Zobrazuje situáciu po bitke

Viac o téme: bary, bitka, bordel, chaos, čitateľky, Cracovia Krakow, električky, futbalový fanúšikovia, Levski Sofia, Liga majstrov, podniky, policajná dodávka, polícia, porozbíjané sklá, psovodi, situácia, ťažkoodenci, útočníci, Ventúrska ulica

Súvisiace články