Ružinov

EXKLUZÍVNY PRIESKUM V Ružinove sa bude rozhodovať medzi Chrenom a Pekárom

Zľava: Martin Chren a Dušan Pekár zabojujú o Ružinov, Zdroj: M.Chren a D.Pekár

BRATISLAVA/RUŽINOV – Už o mesiac a desať dní sa bude jasné, či Ružinov povedie nový starosta alebo ostane vo funkcii ten terajší. V prieskume od agentúry Actly, ktorý má Ružinovčan.sk exkluzívne k dispozícii, sa ukazuje že súboj o stoličku starostu Ružinova sa zúžil na boj medzi Martinom Chrenom a Dušanom Pekárom. Odstup ostatných kandidátov je tak výrazný, že podľa spomínaného prieskumu je nepravdepodobné, že by mali nejakú šancu zasiahnuť do priebehu volieb.

Prieskum sa realizoval v prvej polovici septembra, zúčastnilo sa ho 802 respondentov z Ružinova. Respondenti odpovedali na otázku: “Keby sa komunálne voľby konali najbližšiu sobotu, ktorému z týchto kandidátov na starostu Ružinova by ste dali Váš hlas?”

Výsledkom je, že spomedzi všetkých Ružinovčanov oprávnených voliť, by až 31 percent volilo Martina Chrena a 25 percent by opäť zvolilo Dušana Pekára. Ďalší v poradí, Ján Buocik, na hlavnú dvojicu výrazne stráca. Na druhého Pekára desať percentuálnych bodov, na prvého Chrena až 16 percent. Ostatní kandidáti majú šance ešte nižšie. Len 15 percent voličov v prieskume deklarovalo, že by nedalo hlas nikomu, poprípade nevedia komu by hlas dalo.

Oficiálnymi kandidátmi na post starostu bratislavského Ružinova sú siedmi uchádzači – súčasný starosta Dušan Pekár, ktorý kandiduje za KDH, ružinovský miestny poslanec a riaditeľ Televízie Ružinov (TVR) Igor Adamec, ktorého podporuje Slovenská konzervatívna strana (bývalá Sieť), taktiež advokát, mestský i krajský poslanec Ján Buocik, za ktorým stojí koalícia SaS, OĽaNO, Sme rodina, OKS a NOVA. Jediným nezávislým kandidátom je ekonóm, mestský a krajský poslanec Martin Chren.

V Ružinove budú voliť aj 25 poslancov v deviatich volebných obvodoch. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018. Kampaň je už v plnom prúde a skončí sa 48 hodín predo dňom hlasovania.

Galéria
Martin Chren, nový starosta Ružinova Zdroj: archív
Dušan Pekár má stále šancu po tretíkrát získať stoličku ružinovského starostu, Zdroj: MČ Ružinov
Advokát, mestský i krajský poslanec Ján Buocik stráca v preferenciách na hlavnú dvojicu dvojciferné číslo, Zdroj: Ružinovčan.sk
navigate_before
navigate_next