Exminister zahraničných vecí opustil diplomatický slovník, vojna statusov na sociálnej sieti začala!

BRATISLAVA- Ak ste mali pocit, že si cez parlamentné prázdniny oddýchnete od politiky, tak ste sa mýlili! Na najväčšej sociálnej sieti na Slovensku sa rozhorela vášnivá vojna medzi exministrom zahraničných vecí a bývalým dvojnásobným europoslancom Eduardom Kukanom a kontroverzným poslancom Národnej rady SR Ľubošom Blahom. Diplomatický slovník nečakajte, toto vyzerá byť osobné!

 

Celú vojnu spustil rozhovor Kukana pre web aktuality.sk. V ňom sa bývalý vrcholový politik oprel do poslanca Blahu a ostro kritizoval jeho vystupovanie ako predsedu Európskeho výboru NR SR. To sa samozrejme neobišlo bez odpovede  v takom štýle, ako to je u poslanca vládneho Smeru už zvykom. Blaha rozobral Kukanov pôvod, jeho pôsobenie v politike a všetko to pospájal do jedného dlhého útočného statusu na sociálnej sieti.

Kukan sa ale aj v svojich 79-rokoch ani nezľakol ani neostal ticho a v podobnom, na kilometre diplomacii vzdialenom tóne, prostredníctvom svojej stránky na sociálnej sieti poslancovi Blahovi odpovedal. Silnými výrazmi nešetril a nepriamo odkázal, že stať sa niečo také zoči voči, dal by Blahovi „do zubov“.

To bolo samozrejme vodou na mlyn pre Blahu, ktorého protireakcia nenechala na seba dlho čakať. Tak ako predtým, aj táto prišla cez sociálnu sieť. Blaha v nej dlhoročnému diplomatovi naznačoval, že Kukan píše pod vplyvom alkoholu a ako bumerang mu odkázal, že o ňom napísal iba pravdu a stojí si za ňou.

V prípade Ľuboša Blahu nejde o prvý, v podobnom duchu písaný status. To, že svoje často kritické názory na hrane prijateľného, zverejňuje prostredníctvom sociálnej siete je známe. Často ich pritom mieri na konkrétne osoby. Jeho provokatívna stratégia tak slávi úspech, keď sa mu podarilo získať aj štipľavú odpoveď od Eduarda Kukana.

Viac o téme: bývalý europoslanec, diplomat, Eduard Kukan, Facebook, hádka, Ľuboš Blaha, nadávky, poslanec NR SR, poslanec za Smer-SD, sociálna sieť, status na Facebooku, výmena názorov

Súvisiace články