Spoločnosť Zahraničné

Experti z Airbusu začali vyšetrovať minulotýždňovú haváriu lietadla v Pakistane

Na snímke dobrovoľníci hľadajú preživších na mieste pádu dopravného lietadla spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA) v obývanej oblasti pri pakistanskom meste Karáči na juhu krajiny v piatok 22. mája 2020. Zdroj: TASR / AP

KARÁČI – Pakistan v utorok oznámil, že experti zo spoločnosti Airbus začali vyšetrovanie havárie lietadla A320, ktorá si v piatok neďaleko pakistanského mesta Karáči vyžiadala životy 97 ľudí. Informovala o tom agentúra AP.

 

Stroj leteckej spoločnosti Pakistan International Airlines (PIA) na základe predbežných správ havaroval v dôsledku vypovedania motorov.

Pakistanské letecké úrady v utorok uviedli, že o predbežných výsledkoch vyšetrovania informovali spoločne s 11-členným tímom leteckého výrobcu Airbus, ktorý má sídlo vo Francúzsku. Experti z Airbusu majú navštíviť aj miesto nehody, povedal hovorca PIA.

Haváriu prežili len dvaja ľudia s celkového počtu 99 osôb na palube. Stroj sa zrútil niekoľko minút pred pristátím v najväčšom pakistanskom meste a pri páde poškodil množstvo domov. Zranenia podľa AP utrpelo aj osem ľudí na pevnine.

Airbus A320 spoločnosti PIA na linke PK8303 smeroval v piatok do Karáči z východopakistanského mesta Láhaur. Na palube bolo 91 pasažierov a osem členov posádky.

Husto obývané prístavné mesto Karáči v južnom Pakistane má približne 14 miliónov obyvateľov.