Politika Domáce Top

Extrémistom klepli po prstoch: Rasizmus v Brezne nechcú, Magáta odstavili!

BREZNO – Rasizmus v Brezne? Sociálnymi sieťami sa v posledných dňoch šírila informácia, podľa ktorej mal známy extrémista Marian Magát v Brezne prednášku na tému “Rasa a rasizmus” v tamojšom Mestskom dome kultúry. Mesto však rázne zakročilo.

K plánovanej akcii bývalého kandidáta do parlamentu za ĽSNS sa na Facebooku vyjadril primátor mesta Tomáš Abel – akciu mesto zatrhlo. O tom, čo sa v Brezne chystá, sa podľa jeho slov dozvedeli až po propagácií na sociálnych sieťach a následnej medializácii.

Chcú chrániť povesť a meno Brezna

Priestor mal byť totiž objednaný inou osobou a za iným účelom. „Mesto Brezno a jeho predstavitelia plne rešpektujú slobodu prejavu a to aj pri osobách, s ktorých názormi sa nestotožňujeme. Zároveň je však naším dobrým právom rozhodnúť o tom, komu mestské priestory poskytneme a komu nie,” píše Abel.

Ako ďalej tvrdí, hoci nemajú s akciou nič spoločné, chcú chrániť povesť a meno Brezna. Keďže v žiadnom prípade nechceme byť ani tichým podporovateľom prednášok s rasovou či rasistickou tematikou, s konaním akcie v Mestskom dome kultúry a ani v iných mestských priestoroch nesúhlasíme,” vyjadril sa a dodal, že podujatie sa v ich priestoroch neuskutoční. 

Tomáš Abel
Statusa primátora Brezna

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Tomáš Abel