Domáce Spoločnosť

Fantastická Petra Vlhová. Opäť triumfovala v obrovskom slalome

Zdroj: TASR

ŠPINDLEROV MLYN – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa stala víťazkou piatkového obrovského slalomu žien v českom Špindlerovom Mlyne v rámci Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2018/2019. V súčte oboch kôl dosiahla čas 2:24,69 min, čo bolo o 11 stotín rýchlejšie ako druhá v celkovom poradí Nemka Viktoria Rebensburgová. Tretie miesto si vyjazdila s odstupom 60 stotín Američanka Mikaela Shiffrinová.

Vedúcej žene hodnotenia obrovského slalomu vo Svetovom pohári Shiffrinovej nestačil ani najlepší čas v druhom kole na víťazstvo. Po prvej jazde bola Shiffrinová až štvrtá.

Vlhová bola líderka už po prvom kole, ked viedla pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou o 48 stotín sekundy, V druhom kole jej stačil aj šiesty najlepší čas na celkové víťazstvo. Dvadsaťtriročná Liptáčka v Špindlerovom Mlyne pridala ďo zbierky úspechov deviaty triumf v pretekoch Svetového pohára, tretí v obrovskom slalome a zároveň tretí v tejto sezóne.

Je pozoruhodné, že v najtechnickejšej disciplíne, v ktorej pred touto sezónou nepatrila do elitnej žrebovacej sedmičky Svetového pohára, dosiahla štvrté víťazstvo v neprerušenej sérii. Začala ju triumfom 1. februára v slovinskom Maribore, pokračovala v polovici februára ziskom zlatej medaily na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare, pred týždňom dominovala v Európskom pohári na domácom kopci v Jasnej a teraz po prvý raz v kariére zvíťazila aj v najznámejšom českom lyžiarskom stredisku v Krkonošiach, Vlhová celkovo dosiahla 23. pódiové umiestnenie v pretekoch SP, jej aktuálna bilancia je 9 víťazstiev – 9 druhých miest a 5 tretích priečok.