Fedor neskrýva rozčarovanie z dnešného politického štýlu. Zvažuje ďalšie pôsobenie

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR z poslaneckého klubu koaličnej strany Most-Híd Martin Fedor využíva letnú prestávku na rozhovory s ľuďmi, ktorých si váži, a potom sa rozhodne o svojej ďalšej budúcnosti v politike.

„Neskrývam rozčarovanie z dnešného prevládajúceho politického štýlu, zamýšľam sa nad ďalším pôsobením. Či je dobré rezignovať a otvoriť priestor, ale komu? Aké sily nastúpia? Zdieľam názor ľudí, ktorí mi hovoria o rozvrate slovenskej politiky, že ľudia sa zgrupujú do táborov, ktoré medzi sebou vlastne ani nekomunikujú, a naopak, narastá medzi nimi napätie. Napätiu v spoločnosti veľmi prispievajú aj sociálne siete a stále sofistikovanejšie prostriedky manipulácie na internete. Dá sa napomôcť tomu, aby verejný život bol nielen o hľadaní škandálov a obviňovaní všetkých navôkol? Takáto politika nemôže byť predsa ľuďom oporou,“ uviedol.

Debatuje s Druckerom

Fedor sa o svojej politickej budúcnosti zhovára napríklad s exministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom. „S pánom Druckerom konzultujeme predovšetkým témy, ktorým sa dlhodobo venujem. V minulosti som predstavil sériu opatrení na vylepšenie segmentu obrany, bezpečnosti, niektoré princípy sa postupne už aj realizovali, väčšina však vyžaduje silné politické krytie. V zahraničnej politike bude Slovensko vystavené mnohým skúškam, je dobré keď politici vopred začnú diskutovať, ako čeliť možným nepríjemnostiam. Sú to, samozrejme, veľké témy – napríklad európskeho usporiadania alebo kolektívnej obrany, na ktorých je Slovensko závislé. Je veľmi dôležité, aby Slovensko malo o rok stabilnú dôveryhodnú vládu schopnú čeliť rôznym tlakom,“ vysvetlil Fedor.

Cirkusantov je tu už naozaj dosť

Podľa koaličného poslanca je Drucker človek, ktorý sa usilovne zaoberá riešeniami a chce prispieť k normálnym vzťahom v slovenskej spoločnosti. „Má silný zmysel pre starostlivosť o tých, čo už buď nevládzu, sú starí či chorí, sociálne prípady, ale aj pomoc mladým rodinám. Musím priznať, že je mi veľmi sympatický pokus dostať do slovenskej politiky vecnosť, normálnosť, kultivovanosť i program. Lebo cirkusantov je tu už naozaj dosť. Onedlho by sme sa tu z toho naozaj všetci zbláznili,“ uzavrel.

Martin Fedor vystúpil po parlamentných voľbách v roku 2016 zo strany #Sieť. Následne vstúpil do poslaneckého klubu Mosta-Híd, v ktorom pôsobí aj v súčasnosti. Drucker koncom júna oznámil, že vyráža medzi ľudí, chce diskutovať o senioroch, rodinách aj o zdravotníctve. Povedal to vo videu, ktoré zverejnil na svojej stránke na Facebooku. Drucker, ktorý pre médiá viackrát potvrdil, že zvažuje založiť politickú stranu, skončil v júnovom prieskume dôveryhodnosti politikov tretí po premiérovi Petrovi Pellegrinim a po prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

Viac o téme: Martin Fedor, Mosta-Híd, parlament, politické myslenie, rozhovor

Súvisiace články