Fico sa vraj Druckera nebojí. Kiska ho nezaujíma

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Na predčasné parlamentné voľby neexistujú podmienky. Uviedol to dnes na brífingu predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico. Zdôraznil, že schopnosť koalície dohodnúť sa je zárukou, že predčasné voľby ostanú len nesplneným snom opozície a časti médií. Fico zároveň povedal, že Smer už pracuje na stratégii volebnej kampane, založená má byť prevažne na sociálnom štáte a priamom kontakte s verejnosťou.

 

„Ja si myslím, že Smer má právo sa uchádzať o víťazstvo v nasledujúcich parlamentných voľbách,“ povedal Fico. Na otázku, či pre Smer nepredstavuje konkurenciu údajne chystaná strana exministra zdravotníctva Tomáša Druckera, Fico povedal, že ide o projekt, ktorého sa absolútne neobáva. „Predstavte si pána Druckera, ako chodí po východnom Slovensku, po dedinách, ktoré majú 200 – 300 ľudí a láka tam voličov nejakými sociálnymi otázkami. On jednoducho na to nemá,“ vyhlásil Fico s tým, že Drucker je „typický kaviarenský liberálny politik.“

„Je to typ projektu, ktorý nás absolútne neohrozuje,“ povedal. Rovnako Fica podľa vlastných slov nezaujíma ani strana bývalého prezidenta Andreja Kisku. „Ak jeden z najväčších podvodníkov v histórii Slovenska si chce založiť vlastnú politickú stranu, tak to aj dopadne,“ povedal.

Na snámke Tomáš Drucker. Zdroj: Topky.sk

Fico sa tiež vyjadril k summitu, na ktorom sa v Bruseli rozhoduje o nomináciách na vedúce posty v Európskej únii. Podľa vlastných slov nemá pochybnosti, že „veľkí si to zase rozdelia“. „Bolo by obrovskou cťou pre Slovensko, keby sme mali na riadiacich pozíciách našich predstaviteľov,“ povedal Fico s tým, že má ale pocit, že „to dopadne ako obyčajne“. „Je to zákulisné, je to nechutné. Tieto rokovačky sú také, ani by ste tam radšej nechceli byť,“ uviedol Fico s tým, že nakoniec sa na rozdelení postov pravdepodobne dohodnú veľké krajiny.

Na snímke Andrej Kiska. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Viac o téme: Andrej Kiska, brífing, Brusel, Európska únia, história Slovenska, liberálny politik, politická strana, Robert Fico, rokovačky, summit, Tomáš Drucker, vedúce posty v EU, vládny Smer-SD, východné Slovensko

Súvisiace články