Spoločnosť Politika Zahraničné

Fínsko otvára svoje hranice pre ďalších Európanov. Za prísnych podmienok

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Michal Svítok

HELSINKI – Fínsko od 13. júla uvoľní svoje cestovné obmedzenia pre občanov niekoľkých európskych krajín. V utorok to oznámila vláda v Helsinkách s tým, že tento krok bude závisieť od epidemiologickej situácii v danej krajine. Informovali o tom agentúry DPA a Reuters.

 

Minister zahraničných vecí Pekka Haavisto uviedol, že Fínsko sa otvára iba tým krajinám, v ktorých počet infikovaných za uplynulé dva týždne neprekročil osem na 100.000 obyvateľov. Krajinu by tak mohli opäť navštíviť turisti z Rakúska, Nemecka, Grécka, Talianska, Slovenska, Slovinska, Švajčiarska, Maďarska, Lichtenštajnska, Chorvátska, Cypru a Írska.

Návštevníci z týchto krajín nebudú musieť absolvovať povinnú 14-dňovú karanténu. Výnimkou z uvoľnenia režimu na hraniciach je susedné Švédsko, ako aj ďalšie štáty vrátane Belgicka, Británie, Francúzska, Holandska, Poľska, Portugalska a Španielska. Fínsko v júni otvorilo svoje hranice cestujúcim zo šiestich krajín vrátane Dánska, Islandu a Nórska. Fínsko do utorka zaznamenalo približne 7155 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 327 úmrtí súvisiacich s nákazou.