Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Domáce Top

FOTO AKTUÁLNE Slovensko zasiahli silné BÚRKY s veľkými KRÚPAMI! Kde ich dnes ešte čakať?

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk
Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

SLOVENSKO – Počasie na našom území aj naďalej ovplyvňuje tlaková níž Rudolf a prináša výdatné zrážky, ale i búrky, ktoré sa tvoria vo východnej časti Slovenska. Sprevádzané sú na niektorých miestach aj krupobitím.

 

Aktualizácia 16.04. 8:15 h – Intenzívne dažde uplynulých dní dvihli aj hladinu Dunaja, ktorý v Bratislave dosiahol výšku vyše 6 metrov a pre dosiahnutie 1. stupňa povodňovej aktivity chýbalo iba 48 cm. Dunaj kulminoval v priebehu uplynulej noci a dnes ráno už jeho hladina postupne klesá.  Podľa imeteo.sk by dnešok už taký dramatický nemal byť, očakávajú sa však stále lokálne prehánky, ktoré miestami môžu prejsť do krátkodobého dažďa.

Aktualizácia 16.10 h – Vodiči upozorňujú prostredníctvom sociálnej siete na zvýšenú opatrnosť na diaľnici D1, v úseku Poprad Úsvit, kde sa nachádza na ceste snehová kaša a fúka aj vietor. V oboch smeroch sú aj dve dopravné nehody, poniektoré autá sa šmýkajú a stoja pri krajnici. Na D1 za Popradom smerom do Prešova skončilo auto mimo cesty, na úseku upozorňujete aj na hrubú vrstvu snehu,” informuje Zelená vlna.

Poprad krúpy diaľnica Zdroj: Dopravný servis - okres PP, KK, SN
Diaľnica pri Poprade. Zdroj: FB/Dopravný servis – okres PP, KK, SN

Sobotné počasie sa nesie v znamení výrazných a intenzívnejších zrážok, búrok, ktoré so sebou prinášajú aj zosilnený vietor. Podľa informácií portálu Imeteo.sk budú ustupovať až k večeru.

Tvorba prvých búrok začala okolo 11.00 h na východe Slovenska, intenzitu naberali postupne a miestami boli sprevádzané aj krupobitím. Dopoludnia Košice, Michalovce, Vinné a Biel zasiahol intenzívny dážď spolu aj s krúpami, ktoré dosahovali priemer cca 1 až 2 cm. Krúpy padali napríklad aj v Poprade, kde pokryli jedno z popradských sídlisk. Aktuálne sme na našom území zaznamenali už 1 048 bleskov,” informuje Imeteo.sk.

Dnešné búrky neprinášajú nebezpečné sprievodné javy okrem krupobitia, no výskyt búrkovej činnosti môžu v najbližších hodinách očakávať aj iné miesta na našom území ako napríklad stredné Slovensko.

Krúpy v Poprade, ZDROJ: Jozef Orem/iMeteo
Krúpy v Poprade. ZDROJ: Jozef Orem/iMeteo.sk
Krúpy v Bieli, ZDROJ: Főző Kapinusz Orsolya/iMeteo
Krúpy v Bieli. ZDROJ: Főző Kapinusz Orsolya/iMeteo.sk
Krúpy v Michalovciach
Krúpy v Michalovciach. ZDROJ: regiony.zoznam.sk