Politika Domáce Top

FOTO Drsný odkaz smeráckeho župného poslanca Ficovi: Je čas na zásadné zmeny

MARTIN – Sobotný snem Smeru a jeho predseda Robert Raši nepriniesli žiadne veľké prekvapenie a zdá sa, že to mnohých jeho priaznivcov či členov nepotešilo. Patrí medzi nich aj Martin Borguľa, ktorý do župných volieb kandidoval pod hlavičkou Smeru – a na Facebooku venoval vedeniu drsný odkaz.

Ako píše Borguľa vo svojom statuse, hoci sa mu to nepíše ľahko, zo snemu bol sklamaný. Podľa jeho slov čakal po prehratých voľbách do VÚC od vedenia oveľa väčšiu sebareflexiu, pričom výmena jedného podpredsedu je málo. „Keď strana stratí štyroch zo šiestich županov a polovicu poslancov oproti predchádzajúcemu obdobiu, je čas pristúpiť k zásadným zmenám,” tvrdí poslanec.

Najvyšší čas sa ozvať

Ako dodáva, pred voľbami zvažoval, či bude kandidovať práve pod značkou Smeru, ktorá v Bratislave nikdy nebola veľmi populárnou, avšak nakoniec sa rozhodol „zostať verný svojej strane, pretože stále verím, že sociálny demokracia má na politickej mape svoje miesto”. Borguľa zároveň tvrdí, že sa v Bratislave stále jediným župným poslancom za stranu nie vďaka, ale napriek značke Smer-SD.

Po sneme už vraj Borguľa nedokázal mlčať a hovorí, že je najvyšší čas sa ozvať. „Pomery v strane sa musia výrazne zmeniť, inak sa vydá na cestu HZDS a SDKÚ. Stále verím, že je možné sa tomu vyhnúť, no musíme pristúpiť k zásadným ideovým aj personálnym zmenám. V najbližšom čase sa pokúsim stretnúť s predsedom Robom Ficom a predstavím mu svoju víziu modernej sociálnej demokracie,” uzatvára.

Martin Borguľa – SITA/Gabriel Kuchta

Autor: ph, Foto: FB / Martin Borguľa, SITA/Milo Fabian