Politika Domáce Prezidentské voľby Top

FOTO Kandidáti novinárov počas volebnej noci izolovali. Medzi hostí ich pustil iba Krajniak

Zdroj: SITA / Branislav Bibel

BRATISLAVA – Prvé kolo prezidentských volieb je za nami. Kandidáti zažili počas noci tie najhorúcejšie chvíle z celej doterajšej kampane. V spoločnosti najbližších s napätím čakali na vyhlásenie výsledkov. Média však do svojej blízkosti nepustili a väčšina trávila čas mimo kamier a fotoaparátov. Portál sledoval volebné centrály tých, ktorým prieskumy dávali veľké šance. Pozrite si, aká bola atmosféra v ich volebných štáboch.

 

V prvom kole prezidentských volieb najviac prekvapila kandidátka Zuzana Čaputová, ktorá predbehla svojich súperov s obrovským náskokom. Volebnú noc strávila so svojimi najbližšími, podporiť ju tiež prišli členovia strany Progresívne Slovensko a Robert Mistrík, ktorý sa svojej kandidatúry vzdal práve v prospech Čaputovej. Volebnú centrálu mala v Design Factory na Bottovej ulici v Bratislave. Médiá boli oddelené od hostí a tak museli čakať len na oficiálne vyjadrenia. Záverečné vyhlásenie mala okolo jednej v noci. Poďakovala sa voličom a zablahoželala k postupu do druhého kola Marošovi Šefčovičovi. „Som rada, že obaja nebudeme musieť čeliť extrému,“ povedala. Po vyhlásení sa médiá a hostia začali pomaly odoberať domov.

 

Zuzana Čaputová so svojou dcérou počas volebnej noci. Zdroj: TASR / Michal Svítok

S pivom v ruke

Do druhého kola sa dostal aj Maroš Šefčovič. Počas volebnej noci bol so svojimi hosťami a rodinou. Novinári k nim prístup nemali. Štáb bol v hoteli LOFT na Štefánikovej ulici v Bratislave. Tak ako Čaputová, aj Šefčovič informoval novinárov len prostredníctvom oficiálnych vyhlásení. Po výsledkoch sa postavil pred novinárov a poďakoval sa ľuďom za účasť. ,,Ráno po spočítaní hlasov začíname odznova. Karty budú rozdané nanovo, všetci začneme z novej štartovacej čiary.”

 

Šefčovič si volebnú noc vychutnal aj s pivom. Zdroj: Topky.sk

Do poslednej chvíle

Štáb Štefana Harabina bol v hoteli Apollo. Novinári mali vyhradené miesto na poschodí. Kandidáta prišli podporiť jeho dcéry, ale aj bývalý predseda Matice slovenskej Marián Tkáč. Už od začiatku Harabin vyhlasoval, že voľby ide vyhrať. ,,Ja už to tisíckrát opakujem, že ja idem vyhrať voľby.” Harabin odmietal novinárov pustiť do svojho salónika a vyjadril sa až po spočítaní všetkých hlasov. Ani 97% hlasov mu nestačilo, aby priznal porážku. Nakoniec naznačil, že bude kandidovať aj o päť rokov a podľa neho aj tak vyhral.

 

Harabin čakal do poslednej chvíle na všetky výsledky. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

Podpora ministrov

Kandidát Béla Bugár zorganizoval svoju volebnú noc v centrále Most-Híd na Trnavskej ceste v Bratislave. Aj na tomto štábe novinári boli od hostí oddelení. V press zóne bolo pripravené bohaté občerstvenie. Do volebného štábu dorazil v sprievode svojej manželky. Medzi hosťami boli aj minister spravodlivosti Gábor Gál, minister životného prostredia László Sólymos, či minister dopravy Arpád Érsek. Bugár počas noci neposkytoval žiadne vyhlásenia, pred novinárov sa postavil až po polnoci. ,,Nálada v spoločnosti je pre zmenu a to sa odzrkadlilo aj v prvom kole prezidentských volieb,” vyhlásil po zverejnených prvých neoficiálnych výsledkov Bugár.

 

Vo volebnej centrále Bugára bolo pripravené honosné občerstvenie. Zdroj: Glob.sk

Priateľský k médiám

Prezidentský kandidát Milan Krajniak sa rozhodol mať volebnú centrálu v kaviarni Coffee House oproti Národnej rade. Počas volebnej noci ho prišli podporiť manželka s dcérou, ale aj kolegovia z hnutia Sme rodina. Nechýbal ani ich šéf Boris Kollár. Krajniak ako jediný nerozdelil médiá a hostí. Dokonca aj s manželkou chodil za médiami a ponúkal im zákusky. Na štábe panovala výborná atmosféra, napriek tomu, že Krajniak získal len malé percento hlasov. ,,Najskôr by som chcel poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prišli voliť, beriem to s pokorou, pretože na rozdiel od tých prieskumov, dnešná noc je nocou pravdy. Vážim si každý hlas,‘‘ reagoval na výsledky. Na záver ešte rozkrojil pre hostí a novinárov tortu.

 

Galéria
Krajniak so svojou manželkou Andreou a dcérou Zuzanou. Zdroj: Glob.sk
Krajniak na záver rozkrojil pre hostí a novinárov tortu. Zdroj: Glob.sk
Volebná noc Milana Krajniaka. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Volebná noc Milana Krajniaka. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Volebná noc Milana Krajniaka. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Volebná noc Milana Krajniaka. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Volebná noc Milana Krajniaka. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Po zverejnení prvých výsledkov sa vo volebnom štábe Bélu Bugára preriedil počat hostí a aj novinárov. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Minister spravodlivosti Gábor Gál prišiel osobne podporiť na volebnú noc predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára. Zdroj: Topky.sk / Vlado Anjel
Harabin pred novinármi počas volebnej noci. Zdroj: SITA / Jana Birošová
Harabin pred novinármi počas volebnej noci. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák
Volebná noc Maroša Šefčoviča. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Volebná noc Maroša Šefčoviča. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Volebná noc Maroša Šefčoviča. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer
Volebná centrála Zuzany Čaputovej. Zdroj: TASR / Michal Svítok
Čaputovú prišiel na volebnú noc podporiť aj Mistrík. Zdroj: SITA / Branislav Bibel
Zuzana Čaputová. Zdroj: TASR / Michal Svítok
Volebná centrála Zuzany Čaputovej. Zdroj: TASR / Michal Svítok
navigate_before
navigate_next