FOTO Korbáče a vedrá plné vody? Pozrite sa, ako trávia Veľkú noc naši politici

BRATISLAVA – Tradičnú veľkonočnú oblievačku a šibačku si nenechali ujsť ani zástupcovia mužského osadenstva parlamentu. Poriadne vypolievali svoje dcéry, nežné polovičky i všetky dámy vo svojom okolí. Niektorí si však veľkonočné sviatky užívajú pri mori.

 

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) sa hneď z rána na sociálnej sieti pochválil viac ako meter dlhým korbáčom, ktorý dostal v predstihu na výjazdovom rokovaní vlády v Bardejove. ,,Dnes do gala, páni. Treba poriadne vyšibať aj vyoblievať dámy, aby boli po celý rok zdravé a krásne,” vyzval premiér chlapov na svojom profile.

Zdroj: FB Peter Pellegrini

Kým, premiér sa vybral šibať a polievať na Slovensku, podpredseda Výboru pre európske záležitosti Martin Klus na veľkonočné zvyky nezabudol ani počas pobytu v teplom Taliansku. Svoju drahú polovičku prekvapil aj na dovolenke studenou rannou sprchou. Martin Klus dal prednosť radšej 14 °C morskej vode.

 

Poslankyňa Slovenskej národnej strany (SNS) Eva Antošová v nitrianskych uliciach stretla skupinku mladých šibačov. Potešilo ju, že tradície Veľkej noci sa v rodinách uchovávajú. ,,Je úžasné, že naše tradície prechádzajú z pokolenia na pokolenie – tak to má byť. Prajem veselú oblievačku,” píše Antošová na sociálnej sieti.

Zdroj: FB Eva Antošová

Župana Trnavského samosprávneho kraja Jozefa Viskupiča atmosféra Veľkej noci tiež veľmi baví. Spolu so svojim synom dodržiavajú tradičné slovenské zvyky. S korbáčom a vodnou pištoľou navštívili celú svoju rodinu.

 

Tradície späté s Veľkonočným pondelkom poctivo dodržiava aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Dnes sa vyzbrojil vodnou pišťoľou, prúteným korbáčom a dobrou náladou.

Zdroj: FB Andrej Kiska

Kroj, korbáč a úsmev na perách nezabudol doma ani poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec. Na Veľkú noc sa pripravuje každý rok svedomito a poctivo. Inak tomu nebol ani tentokrát a na sociálnej sieti sa pochválil svojou výslužkou.

Zdroj: FB Ivan Štefanec

Viac o téme: Andrej Kiska, Ivan Štefanec, Jozef Viskupič, Martin Klus, oblievačka, Peter Pellegrini, politici, šibačka, tradície, Veľká noc, Veľkonočný pondelok, výslužka, zvyky

Súvisiace články