FOTO Matovič páli na všetky strany: Hlina vrátil úder za útok na kandidátku KDH

BRATISLAVA – Vo forme už v pondelok. Šéf OĽaNO Igor Matovič sa po víkende, zrejme plný síl, pustil do veľkej kritiky svojho kolegu z opozície Milana Krajniaka (Sme rodina) a spojenca z regionálnych volieb Alojza Hlinu (KDH). Šéf kresťanských demokratov však ranu vrátil.

Matovič pôvodne kritizoval Milana Krajniaka, ktorý pôvodne kritizoval nákup transportérov, ktoré rieši SNS, aby nakoniec v piatok zmenil názor. „Kandidát na prezidenta Krajniak išiel rokovať so špičkou kšeftárov z SNS na ministrestvo s vedomím, že nákup transportérov je čistý biznis pre firmy spriaznené s SNS (čo aj je). A odišiel, čuduj sa svete, ako pomaly najväčší fanúšik tohto špinavého biznisu,“ napísal Matovič.

 

Status Igora Matoviča – Zdroj: FB / Igor Matovic

Jablkom sváru sa stal hlavne druhý status Matoviča, v ktorom napísal, že KDH chce zaviesť mýto na vstupe do Bratislavy. „Ich kandidátka na primátorku práve predstavila svoj plán = mýto budú podľa nej platiť všetci mimobratislavčania. Nuž, asi takto chce KDH z Bratislavy Londýn urobiť,“ uviedol. Následne dodal, že stále nechápe, prečo KDH nebolo ochotné pripojiť sa k podpore Jána Mrvu ako kandidáta na post primátora Bratislavy, ale svojou vlastnou kandidátkou pomáhajú Nesrovnalovi.

Na to už reagoval aj Hlina, ktorý na Facebooku napísal, že Matoviča proste musíme „milovať“. „V pondelok ráno sa zobudí a páli napravo-naľavo,“ hovorí a dodáva, že najskôr útok smeroval na partnera zo Sme rodina. „Keďže toľko už vie, že priamy atak na ženu by mu ani v jeho ultras fans nemusel prejsť s pochopením, tak to napáli do KDH,“ uzatvoril šéf KDH.

Status Alojza Hlinu – Zdroj: FB / Alojz Hlina

Na dotyčný status ale zareagoval aj Matovič. „A Lojzo ma miesto vďaky za to, že propagujem geniálny nápad jeho kandidátky, cez fejsbúk skoro v pondelok ráno opľuje,“ napísal. Hlinovi zároveň odkázal, nech sa na Sme rodina nevyhovára, pretože KDH do koalície v Bratislave chceli, ale oni odmietli „a iní povedali, že radi Mrvu podporia, nerozumiem, čo kádruješ.“

Debatu napokon uzavrel Hlina. „Ok, teda plytké metro v zastavanom území a konzervatívny kandidát s podporou SAS a Sme rodina dáva naozaj zmysel  🙂 Dik za reklamu. Poďakujem až keď to dáš sponzorovať,“ uzavrel.

Diskusia pod statusom Alojza Hlinu – FB / Alojz Hlina

Autor: ph

Viac o téme: Alojz Hlina, Igor Matovič, KDH, OĽaNO

Súvisiace články