Spoločnosť Domáce Kultúra Top

FOTO Ples v opere otvoril sezónu. Pozrite sa, čo ponúkol a čím zaujali nováčikovia veľkolepého podujatia

Zdroj: Ples v opere

BRATISLAVA – Dobročinný Ples v opere opäť odštartoval plesovú sezónu. Na akcii sa objavili mnohé výrazné osobnosti z oblasti vedy, kultúry či športu. Veľkolepým úvodným ceremoniálom po prvýkrát previedla hostí dvojica osobností, herecké legendy Emília Vášáryová a Martin Huba. Ich výber nebol vôbec náhodný. Počas večera si totiž na podujatí pripomínali aj storočnicu Slovenského národného divadla (SND). Na plese vystúpili rôzne spevácke hviezdy a tak bolo jasné, že o zábavu nebude núdza. Pozrite sa, ako to vyzeralo na akcii roka.

 

Ples v opere otvoril svoje brány už po dvadsiaty raz. Už tretí rok bolo poslaním akcie podporiť inkluzívne vzdelávanie zdravotne znevýhodnených detí. Finančný výťažok od hostí poputuje na rozšírenie programu na podporu inkluzívneho vzdelávania s názvom Kto chýba?, ako aj na materské školy.

Plesovú sezónu povestným úderom na gong oficiálne otvorili dve športovkyne – najlepšia svetová paralympijská športovkyňa roka, najúspešnejšia slovenská paralympionička v histórii samostatného Slovenska Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová. ,,Myslím si, že je veľmi dôležité, aby spoločnosť vedela prijať aj ľudí so zdravotným znevýhodnením a aj deti vedeli akceptovať iných a podporovať ich. Je veľmi dôležité nevnímať tú inakosť ako niečo zlé, ale ako niečo hodnotné, čo ich môže obohatiť, aby sa mohli vzájomne ťahať, povzbudzovať a obohacovať,“ povedala Henrieta Farkašová.

 

O otvorenie plesu sa postarala paralympijská športovkyňa Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová. Zdroj: Ples v opere

Tentoraz inak

Ples v opere sa konal v historickej budove SND, ktoré oslavuje svoju storočnicu. Pri tejto príležitosti sa hosťom prvýkrát prihovorila dvojica osobností, ktorá reprezentuje práve našu prvú divadelnú scénu – Emília Vášáryová a Martin Huba. Podujatie bolo neobyčajné aj tým, že počas programu sa hosťom prihováral konferencier. Tejto úlohy sa zhostil slovenský spevák, herec a moderátor Martin Madej.

Úvodný ceremoniál sa v tomto roku niesol v znamení opery. Hostí očarila jedinečná kombinácia popredných operných hlasov – sopránu Hrachuhi Bassenz, pôvodom z Arménska a slovenského tenoru Pavla Bršlíka. V rámci programu sa predstavili Tereza Černochová, Matěj Ruppert, Vojtěch Dyk, Richard Müller či skupina Hex.

 

Hosťom sa prihovorila dvojica Emília Vášáryová a Martin Huba. Zdroj: Ples v opere

Známe tváre aj nováčikovia

To, že charita a nezištná pomoc je účastníkom plesu veľmi blízka, dokázali svojou prítomnosťou aj mnohé významné osobnosti. Pre mnohých je účasť na Plese v opere doslova tradíciou. Pozvanie prijali modelka a moderátorka Lucia Hablovičová, moderátorka Iveta Malachovská, herci Martin Mňahončák a Vladimír Kobielsky, herečka Monika Hilmerová, režisér, scenárista a herec Daniel Dangl, či moderátorka 19. dobročinného Plesu v opere Lucia Hurajová

Nechýbali ani nováčikovia. Premiéru na plese zažili futbalista Ján Ďurica, hokejové hviezdy Marián Gáborík a Marián Hossa, bývalá slovenská profesionálna tenistka Dominika Navara Cibulková. Prvýkrát pocítili atmosféru dobročinného Plesu v opere tiež režisér, herec a scenárista Peter Bebjak, sochár Ján Ťapák a spisovateľ Ondrej Štefánik.

 

Hostí očarila operná speváčka Hrachuhi Bassenz. Zdroj: Ples v opere
Vystúpenie počas úvodného ceremoniálu. Zdroj: Ples v opere
V úvode vystúpil aj operný spevák Pavol Bršlík. Zdroj: Ples v opere
Príhovor Pavla Lančariča. Zdroj: Ples v opere
Kvetinová výzdoba na plese. Zdroj: Ples v opere
Vystúpenie speváka Matěja Rupperta. Zdroj: Ples v opere
Nechýbala ani hviezda Richard Müller. Zdroj: Ples v opere

Pokračovanie na ďalšej strane