Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

FOTO Slovenská pošta vydáva od soboty poštovú známku Prezident SR

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Andrej Galica

BRATISLAVA – Slovenská pošta vydáva od soboty (15. 6.) poštovú známku Prezident SR zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. Známka má špecifický kruhový tvar. Autorom grafického dizajnu známky je akademický maliar Vladislav Rostoka. Informoval o tom vedúci odboru komunikácie a marketingu Martin Guzi. Cena známky bude jedno euro. Verejnosť si ju bude môcť kúpiť od soboty.

“Známka sa tlačí piatimi farbami. Tromi sa tlačí portrét a dvoma sa tlačí sprievodná symbolika, nominálna hodnota červenou farbou a nápis Slovensko tmavomodrou farbou,” priblížil Guzi s tým, že známka sa vydáva vo forme zberateľsky upraveného tlačového listu – hárčeka so šiestimi známkami, keďže Peter Pellegrini bude šiestym prezidentom SR v poradí. Plánovaný náklad predstavuje 20-tisíc hárkov, čo znamená 120-tisíc kusov známky.

Nová známka Slovenskej pošty s vyobrazením nového prezidenta SR Petra Pellegriniho. Zdroj: ponfis.sk

Slovenská pošta zároveň vydá špeciálne zberateľské obálky s pečiatkou FDC s dátumom 15. 6. 2024 a domicilom mesta Bratislava. Motívom FDC je čelný pohľad na Prezidentský palác a text sľubu prezidenta SR. Motívom FDC pečiatky je štylizovaná lipová ratolesť s aplikovaným monogramom zvoleného prezidenta v polovici listu.

Slovenská pošta vydá aj pamätný list k poštovej známke Prezident SR. Motívom je grafické spracovanie sľubu prezidenta SR do kruhu spolu s Prezidentským palácom. Predajná cena pamätného listu je 1,70 eura.