Spoločnosť Zahraničné Kultúra Top

FOTO Spomienka na velikána Karla Gotta je stále živá. Manželka uverejnila dojímavý odkaz

Zdroj: FB Karel Gott

BRATISLAVA – Čas tak rýchlo beží. Je to už neuveriteľných šesť mesiacov, kedy naposledy vydýchol velikán Karel Gott. S jeho smrťou sa ešte doteraz nedokáže vyrovnať rodina, ale aj široká verejnosť. Na mieste jeho posledného odpočinku sa neustále kopia kytice, ľudia chodia zapaľovať sviečky. Legendárny spevák zostal navždy v srdciach nielen Čechov, ale aj Slovákov. Jeho manželka Ivana Gottová zverejnila fotografiu, ktorá trhá srdce.

 

Od smrti legendárneho speváka Karla Gotta ubehlo už šesť mesiacov, no spomienka naňho je stále živá. Aj keď už maestro nie je medzi nami, mnohí si ho ešte stále pripomínajú piesňami, spomínajú na jeho svojský humor a pokoru, ktorú v sebe mal. Gottova manželka Ivana napísala vyznanie, ktoré mnohých dostalo: ,,Ako veľmi nám chýbaš, drahý Karle, láska moja, tatínku náš.” Na srdcervúci status okamžite reagovali jeho fanúšikovia. ,,Chýba tým, čo ho mali radi. Ja tomu stále neverím. Karel sa na nás pozerá zhora a spieva so všetkými v nebi,” napísala Valinka. ,,Dnes sme si celé dopoludnie púšťali jeho piesne. Cnelo sa nám. Veľmi,” napísala zase Katka.

 

Pomník plný kvetov. Zdroj: FB Karel Gott

Srdcervúci odkaz

Manželka Ivana na fanúšikov Zlatého slávika nezanevrela a neustále je s nimi v kontakte na sociálnych sieťach. Nedávno zverejnila aj fotografiu, na ktorej je spolu so svojim manželom počas nakrúcania dokumentu o Karlovi Gottovi. Vyjadrila sa aj k ťažkým časom, ktoré krajina v čase pandémie teraz zažíva. ,,Vážim si všetkých lekárov, sestry, ošetrovateľov, lekárnikov, hasičov, policajtov, predavačky, ktorí v týchto dňoch vynakladajú mnoho úsilia pre bezpečnosť a pomoc nás všetkých. Myslím na vás i na vaše rodiny, držte sa a prajem vám mnoho síl a energie,” napísala Ivana Gottová. Dodala, že obdivuje všetkých, ktorí pomáhajú seniorom. ,,Sama dobre viem, ako láskyplnú starostlivosť, či výpomoc druhých, byť aspoň pri nákupoch, seniori ocenia.”

View this post on Instagram

Z celého srdce vyjadřuji podporu a obdiv všem, kteří v těchto dnech pečují jak o nemocné seniory v nemocnicích a různých zařízeních, tak o zdravé seniory doma. Sama dobře vím, jak láskyplnou péči, či výpomoc druhých, byť alespoň při nákupech, senioři ocení. Velice obdivuji a skláním se nad všemi zdravotníky v 1. linii, kteří s nasazením vlastního zdraví zachraňují životy těm nejvíce nemocným. Vážím si všech lékařů, sester, ošetřovatelů, lékárníků, hasičů, policistů, i prodavaček, kteří v těchto dnech vynakládají mnoho úsilí pro bezpečnost a pomoc nás všech. Myslím na vás i na vaše rodiny, držte se a přeji vám mnoho sil a energie. Stejně tak myslím i na dobrovolníky, mediky i všechny, kteří jakýmkoli způsobem pomáhají a podávají pomocnou ruku. Smekám před vámi všemi. Dojímá mne sounáležitost našeho národa! Věřím, že vás snad budu moci na podzim a v zimě alespoň potěšit třemi, snad i pro vás, krásnými a dojemnými projekty spojenými s mým manželem Karlem. Těším se na vás v lepších časech a přeji vám mnoho sil a co nejpevnější zdraví! 🙏🙏🙏A Honzovi Malířovi děkuji za krásnou momentku z konce loňského léta, o kterou se mohu podělit s vámi, Karlovými příznivci. 🙏🍀🙌 Ivana Gottová

A post shared by Karel Gott (@officialkarelgott) on

Spomienka na velikána

Manželka Karla Gotta Ivana verí, že sa jej podarí na jeseň a v zime potešiť fanúšikov tromi projektmi. Na jeseň by sa mali priaznivci dočkať dokumentu o živote Karla Gotta. Maestro si od začiatku nakrúcania želal, aby film o ňom nebol nudný. Snímka tak nie je prehliadkou jeho slávy a úspechov. Práve naopak, Gott nás zavedie do jeho najužšieho súkromia. V dokumente tvorcovia ukážu nielen Gottov život ako speváka, ale aj ako maliara a zároveň manžela i otca detí. ,,Tento dokumentárny film je poďakovaním mojim priaznivcom a všetkým, ktorí ma pri mojej profesii podporovali a sprevádzali,“ povedal vtedy Karel Gott.

Na jeseň by mala takisto vyjsť avizovaná autobiografia Karla Gotta. Knihu dopísal Gott na sklonku svojho života. ,,Aktuálne pracujeme na jej vizuálnej podobe,” informovala Gottova manželka Ivana.

V predvianočnom čase sú na pláne dva veľké spomienkové koncerty – Pocta Karlovi Gottovi. Na koncertoch sa predstavia najväčšie hviezdy českej a slovenskej populárnej hudby. Zaznejú najznámejšie Gottove piesne. ,,Manžel si ešte za svojho života uvedomoval, že koncert na jeho pamiatku by pre jeho priaznivcov mal byť usporiadaný. Chcel, aby organizátorom koncertu bola agentúra Karel Gott Agency a oznámil svojmu najbližšiemu tímu aj veľmi konkrétnu predstavu koncertu. Budeme sa snažiť jeho prianie naplniť,” oznámila Ivana Gottová.

 

Na jeseň by mal mať premiéru dokument o Karlovi Gottovi. Zdroj: Bontonfilm

Rozlúčka so slávikom

Karel Gott bojoval s rakovinou, neskôr trpel akútnou leukémiou. Zomrel 1.10.2019 v kruhu svojich najbližších. Po oznámení tejto smutnej správy sa okamžite začali schádzať jeho fanúšikovia pred vilou na Bertramke, kde Gott so svojou rodinou býval. Ľudia tam vo veľkom nosili kvety a zapaľovali sviečky.

Verejná rozlúčka s Karlom Gottom sa konala 11. októbra v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Do Prahy sa zišli jeho fanúšikovia zo všetkých kútov Českej republiky i zo zahraničia. Truhla bola vystavená so štátnymi poctami vo Veľkej sále, za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky. Zúčastnení do kondolenčných kníh zapisovali rôzne spomienky na Zlatého slávika Gotta.

 

Verejnosť sa lúčila s Gottom. Prišli desaťtisíce ľudí. Zdroj: SITA / AP

Splnené želania

O deň neskôr sa konal Gottov pohreb so štátnymi poctami v katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Ten bol určený iba pre pozvaných hostí. V tento deň splnili Gottovi niekoľko prianí. Omšu slúžil kardinál Dominik Duka a Lucie Bílá zaspievala pieseň, ktorú si želal samotný Gott. Počas rozlúčky prehovorila herečka Jiřina Bohdalová. Verejnosť sledovala priebeh omše na III. nádvorí Pražského hradu prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. Po pohrebe previezli truhlu s jeho pozostatkami do motolského krematória. Keď auto s Karlom Gottom odchádzalo z katedrály, obrovský dav ľudí mu naposledy zatlieskal. Česká republika bola v tento deň zahalená do čiernej farby, vyhlásený bol štátny smútok.

 

Gottovi naposledy zatlieskali jeho fanúšikovia počas pohrebu so štátnymi poctami. Zdroj: TASR / AP

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Gott bol spevákom s obrovskou pokorou. Zdroj: SITA / Marek Mrvišš
Karel Gott stihol ešte naspievať s jednou zo svojich dcér pieseň Srdce nehasnou. Zdroj: karelgott.com
Gott napísal pre fanúšikov autobiografiu. Zdroj: FB Karel Gott
Už na jeseň vyjde dokument o Karlovi Gottovi. Zdroj: Bontonfilm
Český slávik zostane navždy v srdciach mnohých ľudí. Zdroj: karelgott.com / Martin Kubica
navigate_before
navigate_next