Regióny Bratislava Domáce

FOTO TRAGÉDIA Úspešného ŠPORTOVCA a majstra sveta našli MŔTVEHO: Zomrel pri tom, čo miloval

sviečka, úmrtie, smrť
Zdroj: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Len nedávno bolo vyhlásených niekoľko pátracích akcií, ktoré sa v brehoch Dunaja pokúšali nájsť bývalého reprezentanta kajakárstva – Milana Lachkoviča. Vyše týždňa ho hľadalo niekoľko záchranných zložiek, dron, vrtuľník a napokon sa im to aj úspešne podarilo. Bývalý kajakár žiaľ zomrel pri športe, ktorý nadovšetko miloval.

 

Milan Lachkovič, bývalý reprezentant kajakárstva, sa stratil 27. apríla 2023, keď vo svojom obľúbenom kajaku pri vodáckom klube v Bratislave išiel na vodu. Na pevninu sa vrátil len jeho kajak a topánka. „Dnes sme vykonávali v poradí už druhú pátraciu akciu po nezvestnom Milanovi L., ktorý bol naposledy videný včera v obedňajších hodinách. Na mieste sa našiel už len jeho prázdny kajak,“ uviedli pátrači z PPT. Začiatok pátrania zahájila nielen polícia, ale aj Pohotovostný pátrací tím či dobrovoľníci.

Milan Lachkovič. ZDROJ: Polícia SR

Pohotovostný pátrací tím (PPT) a dobrovoľníci spolu s DHZ Devínska Nová Ves vyše týždňa prehľadávali oba brehy Dunaja od mosta Lanfranconi až po Čunovo, na dvoch motorových člnoch. Do pátracej akcie bol zapojený aj policajný vrtuľník či dron pátračov.

Pátranie, kajakár. Zdroj: PPT
Pátranie po bývalom reprezentantovi kajakárstva. Zdroj: PPT

Niekoľkých rozsiahlých pátracích akcií sa zúčastnilo množstvo príslušníkov Policajného zboru, Letka Ministerstva vnútra, hasiči, Dobrovoľná civilná ochrana, Centrálna záchranná služba aj ochotní dobrovoľníci. „Spoločne sme prehľadávali brehy rieky Dunaj a okolie lodeníc, dúfajúc, že objavíme nejaké stopy, ktoré by nám pomohli nájsť nezvestného Milana. Aj keď sme ani dnes nedosiahli očakávané výsledky, chceli by sme vyjadriť veľkú vďaku všetkým zúčastneným,“ dodávajú pátrači.

Vynikal aj v iných oblastiach

Pátracie akcie napokon skončili úspešne a Milana Lachkoviča sa podarilo nájsť, žiaľ už mŕtveho v Dunaji pod Bratislavou v nedeľu 07. mája 2023 o 11:35, pričom o tom informoval jeho najlepší kamarát a brat v jednom.
Bývalý dlhoročný reprezentant kajakárstva a akademický majster sveta v zjazde na divokej vode nebol iba výborným športovcom. Jeho brat si na neho pamätá, ako na vynikajúceho recitátora, ktorý vyhral dokonca celoslovenské kolo v recitovaní v jeho kategórii. Po ukončení svojej aktívne športovej dráhy pracoval ako právnik, ale na svoju lásku k vode nikdy nezabudol. Stal sa podpredsedom vodáckeho klubu a vášeň k vode odovzdal aj svojmu synovi Milanovi, z ktorého sa tiež stal reprezentant v kanoistike.