Politika Domáce Top

FOTO utrápenej poslankyne SaS: Šialené bolesti a horor v nemocnici!

BRATISLAVA – Zážitok, na ktorý asi len tak nezabudne. Poslankyňa, ktorá toto volebné obdobie zasadla prvýkrát do parlamentných lavíc,  v posledných dňoch prežívala poriadne zdravotné patálie. Jane Cigánikovej (SaS) pri tom slovenské zdravotníctvo spočiatku vôbec nepomáhalo.

Problémy nastali pred pár dňami, keď poslankyňa trpela štyridsiatkami teplotami, triaškou a vracaním. Po tom, čo dostala kŕče, zavolal jej kamarát záchranku, ktorá však podľa jej slov k takýmto prípadom nechodí, lebo jej vraj nič iné nebolo. Cigániková dostala aspoň rady, ako sa zbaviť kŕčov a stiahnuť teplotu.

Problémy neprestávali

Zdravotné patálie pokračovali na druhý deň poobede. „Grátis svalovica z predošlých kŕčov naozaj na celom tele. Na vracanie pri väčšom pohybe uz som si zvykla,” uviedla v statuse na Facebooku. Zavolaná lekárka prišla po takmer piatich hodinách, pričom jej predpísala antibiotiká a dala injekciu.

Situácia sa ale opakovala aj v nedeľu poobede. „Šialená bolesť hlavy, svalovica bolí najviac pri triaške, teplota vyletí aj na panadole a antibiotikách na 39,6. Konečne nevraciam, ale grátis kŕče v pravej nohe, tŕpnu mi sem-tam ruky, permanentný, ale slabý tlak v hrudníku, v nose, v ušiach, bolesť vystreľuje do rebier a brucha, vždy, keď zakašlem – novinka, začínam kašlať,” opísala svoj stav. To už smerovala na pohotovosť.

Jana Cigániková v nemocnici
Jana Cigániková v nemocnici (zdroj: FB / Janka Cigániková)

Dlhé a nepríjemné čakanie

Prvé momenty v nemocnici, do ktorej dorazila tesne po siedmej, pre ňu príjemné neboli: „Otrávená pani pri okienku mi hneď vraví, že prečo som nešla ma Kramáre. Pýtam sa jej, čo jej vadí na tom, že som prišla sem, keď tu bývam. Odpovedá, že na Kramároch je taka istá pohotovosť a tu majú milión ľudí.”

Ako tvrdí, vo vestibule, kde čakala, sa každú chvíľu otvárali dvere a potiacu sa poslankyňu trápila veľká zima. Neskôr sa musela kvôli telefónu presunúť na zem. „Niežeby som nezvládla, zažila som v živote horšie, som normálny človek a nie som z cukru. Ešte aj mám na výber, ak nebudem zvládať pôjdem domov,” uznáva.

Zároveň sa ale pýta na tých, ktorí odísť nemôžu a púšťa sa do politických oponentov. „Ešteže má Kaliňák, Bašternák a Fico plné vačky a Danko, Glváč, Jarjabek a im podobní plné ústa rečí o morálke a slušnosti, zatiaľ čo to všetko kryjú a bránia vyšetrovaniu.”

Slová chvály na ošetrujúcich

Na rad sa Cigániková dostala po takmer troch hodinách, keď sa pohotovosť začala plniť „hučiacimi a páchnucimi indivíduami”. Tvrdí, že tu už je situácia diametrálne odlišná. „Ošetria ma hneď, všetci su kľudní, milí a prívetiví. Trpezlivo vyšetrujú snáď všetko, čo sa dá. Prvýkrát v živote ma nebolí vpich pri odbere krvi. Najlepšia sestrička, milujem ju,” chŕli slová chvály.

Status Jany Cigánikovej
Status Jany Cigánikovej (zdroj: FB / Janka Cigániková)

Ošetrovateľ, ktorý sa o ňu staral, si vraj jej status, ktorý priebežne dopĺňala, čítal. „Vravím mu, či čítal aj záver, že neobviňujem lekárov, ale tých, čo to tu rozkrádajú. Vraví, že tak to pochopil a že problémom je aj zneužívanie pohotovosti,” vysvetľuje Cigániková.

Zápal obličiek a močových ciest

Cigániková bola vďačná za podporu a rady, ktoré dostávala od svojich priateľov na Facebooku. „Čítam si vaše skúsenosti a je mi smutno. Nemôžete za to a drvivou väčšinou ani tí, ktorí tu pracujú. Rozmýšľam, ako to zmením. No nič, keď sa vyliečim, zvolávam tím a ide sa na to. Chcela som sa do konca roka ešte dostať viac do obrazu, ale nie je čas. Takto to nemôže zostať,” uvedomuje si situáciu.

Političke napokon diagnostikovali zápal obličiek a močových ciest, pričom v nemocnici musela zostať. Podľa jej slov to vraj mohlo skončiť otravou krvi. „Uz ležím na izbe, dali mi lieky, teplota konečne iba 37 a nič ma skoro neboli. Je to úľava,” uzavrela.

Zdroj: ph, Foto: FB / SITA, Janka Cigániková