Regióny Prešov

FOTO Vo fakultnej nemocnici v Prešove sa narodilo prvé novoročné dieťa!

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana Prešov, Zdroj: ( Beáta Pavlišinová )

PREŠOV – Nový rok 2023 za výbuchu polnočných ohňostrojov vo fakultnej nemocnici s poliklinikou v Prešove privítali narodením prvého bábätka, a to iba pár minút po polnoci.

 

V treťom najväčšom meste na Slovesnku, sa dnes skoro ráno, narodilo prvé bábätko, a to asi tridsať minút polnoci. Malá Timea Očkovičová prišla na svet spontánnym pôrodom a bez závažných komplikácií. Po narodení jej váha bola 3570g a merala 50 cm. 25 ročnej mamičke Martine sa tak narodilo už druhé dievčatko. Keďže prvý pôrod absolvovala cisárskym rezom, tentokrát sa rozhodla rodiť prirodzeným spôsobom. Ako tvrdí, je veľmi rada, že sa rozhodla, pre tento spôsob pôrodu a zároveň vyslovila poďakovanie celému personálu, ktorý jej pomáhal počas celej doby pôrodu.

Na snímke Martina Očkovičová a jej dcéra Timea , Zdroj: ( Beáta Pavlišinová )

Na otázku, kto vyberal meno pre dievčatko, odpovedala 25 ročná mamička takto:
,,Meno malej Timei vyberala jej staršia sestrička Grétka, ktorá má len dva roky. Ona vybrala toto meno, tak sme ju tak pomenovali a na sestričku sa už veľmi teší,” dodáva s úsmevom Martina.

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie FNsP Prešov, Zdroj: (Beáta Pavlišinová)

Prešovská fakultná nemocnica s poliklinikou v Prešove nám poskytla svoje stanovisko, a to znelo takto:
,, Vo FNsP J. A. Reimana Prešov, v starom roku 2022 ešte pred necelou polnocou prišlo na svet posledné dieťa a to tiež spontánnym pôrodom. V tomto prípade išlo o treťorodičku. Ošetrovanie pôrodných poranení prebiehalo presne o polnoci a to za zvuku ohňostrojov. V rámci nočnej služby, sa do rána narodili ešte ďalšie dve deti.”