Spoločnosť Zahraničné

Francúzsko a Taliansko hlásia ďalšie obete koronavírusu. Počet nakazených sa zvyšuje

Zdroj: TASR / AP

PARÍŽ – Vo Francúzsku na koronavírus pozitívne testovali dve ďalšie osoby a počet prípadov nákazy sa tak zvýšil na 14. Informovala o tom v utorok stanica CNN s odvolaním sa na generálneho riaditeľa rezortu zdravotníctva Jérômea Salomona.

 

“Máme dva nové prípady. Prípad č. 13 predstavuje mladá Číňanka, ktorá sa vrátila z Číny 7. februára a hospitalizovali ju v Paríži. Prípad č. 14 je Francúz, ktorý sa vrátil z (talianskeho regiónu) Lombardsko; je hospitalizovaný v (regióne) Auvergne-Rhône-Alpes,” povedal Salomon.

Koronavírusom SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, sa v Číne od začiatku jeho šírenia v decembri nakazilo vyše 77 600 ľudí a 2663 mu podľahlo.

Taliansko nie je výnimkou

Počet obeti nákazy spôsobenej novým koronavírusom v Taliansku stúpol v utorok večer na 11, keď infekcii podľahla 76-ročná žena v regióne Benátsko. Počet infikovaných sa zvýšil na 324. Informovala o tom BBC.

Deväť z desiatich úmrtí sa vyskytlo v regióne Lombardsko a dve v Benátsku. Z 322 nakazených je 240 v Lombardsku. Niektoré z nových prípadov sa objavili aj v častiach Talianska nachádzajúcich sa mimo dvoch najviac postihnutých severných regiónov Lombardsko a Benátsko. Traja infikovaní boli hlásení zo Sicílie, dvaja z Toskánska a jeden z Ligúrie.

Napriek vysokému počtu nakazených sa Taliansko a s ním susediace štáty rozhodli, neuzavrieť hranice, napísala agentúra AFP. Ministri zdravotníctva Talianska, Rakúska, Chorvátska, Francúzska, Nemecka a Slovinska a Švajčiarska to odôvodnili tým, že by išlo o neprimerané a neefektívne opatrenie. Rozhodnutie prijali na krízovom stretnutí v Ríme, kde ministrov privítal šéf talianskeho rezortu zdravotníctva Roberto Speranza.