Zahraničné

Francúzsko sprísni zákaz nočného vychádzania v najťažšie postihnutých oblastiach

Ilustračné foto - Zdroj: TASR/AP Photo Michel Euler

PARÍŽ – Francúzsko plánuje od začiatku januára sprísniť zákaz nočného vychádzania v oblastiach, ktoré sú najviac postihnuté pandémiou nového koronavírusu. Oznámil to v utorok večer francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran, ktorého citovala agentúra DPA.

Vo Francúzsku v súčasnosti platí celoplošný zákaz vychádzania od 20.00 h do 6.00 h. Ľudia môžu opustiť svoje domovy napríklad len za účelom cestovania do práce či návštevy lekára. Aktivity ako nakupovanie, športovanie či prechádzky sú zakázané. Véran vysvetlil, že v januári sa zákaz vychádzania v najťažšie postihnutých oblastiach začne už od 18.00 h.

Podľa ministra je pandemická situácia momentálne najzávažnejšia na východe krajiny, konkrétne v regiónoch, ktoré susedia s Nemeckom. V krajine platil od konca novembra do 15. decembra celoštátny lockdown, ktorý následne nahradil zákaz vychádzania. Zatiaľ čo obchody mohli otvoriť ešte pred začiatkom decembra, reštaurácie a bary zostávajú stále zatvorené. Opätovne by sa mali otvoriť 20. januára. Podľa DPA je však pravdepodobné, že tento termín sa posunie na neskôr.