Františka Tótha z kauzy korupcie sudcov odsúdil na tri roky podmienečne

PEZINOK – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku odsúdil v piatok Františka Tótha alias Veľkého Fera na trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou päť rokov a peňažný trest 100-tisíc eur. Ak by ho nezaplatil, musel by vo väzení stráviť dva roky. Rozsudok nie je právoplatný. Ide o kauzu úplatkov žilinských sudcov.


Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na päticu mužov vrátane Františka Tótha z trestných činov prijímania úplatku, zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti a z pokračovacieho prečinu podplácania na začiatku augusta. ŠTS začal konať v prvej polovici novembra.

Muži mali poskytovať v rokoch 2015 až 2019 úplatky vo výške 5-tisíc, 7-tisíc, 10-tisíc, 22-tisíc až 100-tisíc eur. Úplatkami mali obžalovaní ovplyvňovať rozhodnutia sudcov na Krajskom a Okresnom súde v Žiline. Financie im mali odovzdávať prostredníci obvinených a odsúdených osôb, aby tí boli zbavení spod obžaloby, podmienečne prepustení na slobodu, podmienečne odsúdení a podobne.

V rámci septembrovej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Plevel, ktorá súvisela s korupčnou trestnou činnosťou pätice, polícia zadržala 11 osôb.

Viac o téme: aktualizované, František Tóth, kauza, korupcia, NaKA, odsúdenie, peňažný trest, Pezinok, Špecializovaný trestný súd, Veľký Fero

Súvisiace články