Župné voľby Top

Ftáčnik, Kusý či Frešo? Ľudia by v BSK rozhodli jednoznačne

BRATISLAVA – Ak by sa voľby predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) konali tento víkend, ich víťazom by sa stal Milan Ftáčnik, za ktorého by hlasovalo 30,2 percenta respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry MVK pre agentúru SITA v dňoch 16. až 19. októbra.

Agentúra oslovila 1 572 respondentov formou telefonického dopytovania. Na druhom mieste by podľa prieskumu skončil Rudolf Kusý (17 %), za ním Pavol Frešo (16,1 %) a Juraj Droba (12,6 %). Zvyšní kandidáti získali podporu menej ako 10 percent.

Prieskum agentúry MVK

Zo všetkých opýtaných 24,9 percenta respondentov uviedlo, že sa na voľbách určite chcú zúčastniť a ďalších 9,8 percenta respondentov svoju účasť zvažovalo. Spomedzi respondentov, ktorí sa na voľbách chcú zúčastniť alebo o tom uvažujú, bolo 37,4 percenta nerozhodnutých – takých, ktorí ešte vôbec nevedia, koho budú voliť.

S podmienkami života v Bratislavskom kraji je (skôr) spokojných 53,2 percenta opýtaných, kým (skôr) nespokojných je 14,8 percenta opýtaných. Ostatní sú spokojní alebo nespokojní „tak napoly“, resp. nevedeli na otázku odpovedať. O výsledkoch prieskumu informoval agentúru SITA Pavel Haulík.

Foto: glob.zoznam.sk, SITA