Domáce Šport

Futbalová reprezentácia je už pred duelom so Sereným Írskom kompletná. Nechýba Weiss ani Škriniar

Slovenskí futbalisti majú nového trénera. Pavla Hapala vystriedal Štefan Tarkovič. Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Milan Škriniar z Interu Miláno sa v pondelok podľa plánu pripojil k slovenskej futbalovej reprezentácii v Senci. Spolu s ďalšími hráčmi Stanislavom Lobotkom, Ľubomírom Šatkom či Dávidom Hanckom absolvovali okamžite po príchode k národnému tímu koronavírusové testy. Škriniar už absolvoval aj riadnu tréningovú jednotku v NTC.

 

Talianske médiá v nedeľu pôvodne napísali, že stopérovi Interu zabránili vycestovať miestne zdravotné úrady v rámci obmedzení v boji proti pandémii koronavírusu. Informácia, ktorá prekvapila vedenie národného tímu, sa napokon nepotvrdila. “Ja som to nevnímal nijako, rozprával som sa s vedúcim hneď po našom zápase s Atalantou. Povedal mi, že nie je problém, všetci naši chalani odišli do svojich reprezentácií. Neviem, odkiaľ vznikla táto informácia, nevedel som nič o tom, že by som nemal ísť na zraz,” povedal Škriniar na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Dvadsaťpäťročný obranca sa v nedeľu pri ligovej remíze s Atalantou Bergamo (1:1) vrátil do zostavy “Nerazzurri” po tom, ako ho z októbrového asociačného termínu aj troch kôl Serie A vyradil pozitívny test na ochorenie COVID-19. “Trénoval som aj počas toho, keď som bol zavretý doma. Potom som začal pomaličky trénovať s mužstvom, cez víkend som odohral prvý zápas po tom, ako som sa dostal z korony. Určite mám chuť hrať a pomôcť mužstvu.” Slováci majú pred sebou zápas roka, vo finále baráže ME 2020 nastúpia vo štvrtok 12. novembra v Belfaste proti Severnému Írsku. “Myslím si, že to bude niečo podobné ako zápas s Írmi. Bude to ostrovný, bojovný futbal, tréner nám určite priblíži súpera oveľa viac a ukáže nám jeho silné a slabé stránky,” dodal Škriniar.

Vladimír Weiss prišiel na zraz futbalovej reprezentácie so zranením stehenného svalu. Podľa vlastných slov však pevne verí, že na štvrtkový zápas v Belfaste vo finále baráže o EURO 2020 proti Severným Írom bude stopercentne pripravený. Weiss chýbal v sobotňajšom zápase Slovana Bratislava v Michalovciach, v nedeľu však na reprezentačnom zraze nechýbal. Tridsaťročný krídelník sa tešil na spoluhráčov, ale aj na trénera Štefana Tarkoviča. “Mňa správa o jeho menovaní za reprezentačného trénera veľmi potešila, myslím si, že to bolo správne riešenie. Pozvánku som očakával, ale nechcel som predbiehať, trpezlivo som čakal, či sa mi tréner ozve. Stretli sme sa, vyjasnili sme si veci. O to viac som sa na reprezentačný zraz tešil a budem sa snažiť dať do toho všetko, aby som mužstvu pomohol,” povedal Weiss.

Slovenského reprezentanta však trápi stehenný sval a v najbližších dňoch sa podrobí dôkladnej regenerácii. “V stredu som na tréningu zacítil ľavý ‘hamstring’, uvidíme, či sa stihnem dať do štvrtku do poriadku. Urobím čo bude treba a budem veriť, že každým dňom sa bude zdravotný stav zlepšovať tak, aby som bol na zápas stopercentne pripravený,” citoval Weissa portál sfz.sk. Weiss hral za reprezentáciu naposledy v októbri 2018. Po konflikte s vtedajším trénerom Pavlom Hapalom v národnom tíme skončil, teraz ho tréner Štefan Tarkovič povolal opäť.

O návrate do národného tímu hovoril tréner SR aj s Tomášom Hubočanom, Martinom Škrtelom a Adamom Nemcom. Napokon však okrem Weissa prišiel iba Hubočan. “Keď som sa dozvedel, že by sme sa tu mali všetci štyria opäť stretnúť, veľmi som sa potešil. Žiaľ, Škrtelovi to nevyšlo, čo mi je veľmi ľúto. Bol som s ním v kontakte a viem, ako veľmi si želal byť tu s nami. Adam sa rozhodol tak ako sa rozhodol, samozrejme, ja by som bol rád, keby ponuku prijal, ale jeho rozhodnutie treba akceptovať. A čo sa týka tlaku, ja si ho nepripúšťam. Prišiel som si to užiť a v prvom rade pomôcť. Tlak ako taký neregistrujem,” dodal Weiss.