Politika Spoločnosť Domáce

Gál rozdá viac ako pol milióna na boj proti diskriminácii

Minister spravodlivosti Gábor Gál. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Ministerstvo spravodlivosti môže rozdeliť 769.500 eur na projekty, ktoré si dajú za cieľ bojovať proti všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbii, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Vyplýva to z výzvy, ktorú rezort zverejnil na sociálnej sieti.

 

V prípade schválenia projektu môžu úspešní predkladatelia dotáciu využiť na posilnenie efektívnosti vymáhateľnosti ľudských práv a slobôd, podporu vzdelávania, zvyšovanie informovanosti, zlepšenie kvality života znevýhodnených skupín obyvateľstva a ďalšie.

„Prioritne budú podporované projekty zamerané na prevenciu radikalizácie mládeže a prejavov extrémizmu, projekty zamerané na ochranu a podporu obetí trestných činov a zraniteľných skupín (podľa dôvodov diskriminácie),“ uvádza sa vo výzve rezortu.

Objem predpokladaných financií stanovil rezort spravodlivosti na 769.500 eur s tým, že minimálna výška dotácie je 5000 eur a maximálna 50.000 eur. Úspešní predkladatelia budú však musieť projekty spolufinancovať v päťpercentnej miere. Termín predkladania žiadostí stanovilo ministerstvo do 13. januára 2020. Viac informácií nájdu záujemcovia na webovom sídle Ministerstva spravodlivosti SR.