Domáce Politika

Gál schvaľuje činnosť polície. Aj sudcovia musia niesť zodpovednosť

Zdroj: SITA / Branislav Bibel

BRATISLAVA – Každý, kto porušuje zákon, a to vrátane sudcov, musí rátať s tým, že sa ich činnosť v určitom momente dostane pod drobnohľad príslušných orgánov. Uviedol to minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) v reakcii na raziu NAKA u viacerých bratislavských sudcov. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

 

“Neteší ma fakt, že v radoch sudcov sa vyskytujú aj takí, ktorí nielenže nejdú príkladom, ale, naopak, porušujú zákon. Vidíme však, že orgány činné v trestnom konaní si robia svoju prácu,” uviedol Gál. Dodal však, že je rád, že s nimi rezort spravodlivosti úzko spolupracuje. “Verím, že aj vďaka našej práci sa podarí prinavrátiť dôveru verejnosti v príslušné štátne inštitúcie,” uzavrel minister.

Polícia zasahovala v stredu (29. 1.) u viacerých sudcov, sú medzi nimi aj Monika Jankovská, Andrea Haitová, Denisa Cviková či Vladimír Sklenka. Tiež u Norberta Bödöra v Nitrianskych Hrnčiarovciach. Jeho advokát Adrián Kucek pre TASR potvrdil, že Bödörovi odobrali mobilný telefón, obvinený však z ničoho nie je.