Politika Spoločnosť Domáce

Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára museli hospitalizovať

Jaromír Čižnár. Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár je od včera hospitalizovaný. Denníku N to potvrdila jeho námestníčka Viera Kováčiková. Kvôli zdravotným problémom sa dnes nemohol dostaviť ani na zasadnutie ústavnoprávneho výboru parlamentu. 

 

Ako povedala Kováčiková, generálny prokurátor bol včera “hospitalizovaný v Ústave srdcovo-cievnych chorôb s akútnymi bolesťami.“ Čižnár mal dnes na výbore prezentovať Správu generálneho prokurátora SR o činnosti prokuratúry v roku 2018.

Zdravotné problémy mal aj v minulosti 

Jaromír Čižnár mal zdravotné problémy aj v minulosti. Vlani v lete podstúpil operáciu v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Lekári mu mali urobiť operačný zákrok v oblasti brušnej dutiny. „Generálny prokurátor absolvoval neplánovaný operačný zákrok, preto je asi ťažko možné, aby pár dní po operačnom zákroku prednášal osobne správu v parlamente,“ vysvetlila vtedy hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová. Čižnár mal aj vtedy vystúpiť na pôde Národnej rady, no kvôli zdravotným problémom nemohol.

Zdravie trápilo najvyššieho muža prokuratúry aj v roku 2016. V médiách sa dokonca špekulovalo, či nebojuje s rakovinou. Sám Čižnár vtedy veľké zdravotné problémy priznal. Rakovinu však podľa vlastných slov vtedy potvrdenú nemal.