Generálny tajomník skritizoval snahy o zastavenie globálneho otepľovania. Tvrdí, že chýba politická vôla

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

MADRID – Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres vyhlásil, že doterajšie snahy o zastavenie globálneho otepľovania boli “úplne nedostatočné”.

 

Novinárom v Madride v nedeľu povedal, že svet má vedecké vedomosti a technické prostriedky na udržanie globálneho otepľovania na 1,5 stupňa Celzia zakotveného v Parížskej klimatickej dohode z roku 2015, no “chýba nám politická vôľa”.

Vyjadril sa tak pred tým, ako sa v pondelok v Madride začne dvojtýždňový medzinárodný klimatický samit. “Naša vojna proti prírode sa musí skončiť a my vieme, že je to možné,” dodal. Prezradil tiež, že jeho novým špeciálnym vyslancom v oblasti “opatrení a financovania týkajúcich sa klímy” bude od januára odchádzajúci guvernér Anglickej banky Mark Carney.

Viac o téme: Antonio Guterres, generálny tajomník, globálne otepľovanie, klimatické zmeny, klimatický samit, kritika, nedostatočné snahy, OSN, Parížska klimatická dohoda, politická vôla

Súvisiace články