Domáce Politika Top

Glváč: Galko je pacient, truhlík a ŠTBáčik

BRATISLAVA: Opäť ďalší konflikt medzi politikmi vyústil až do osobných útokov a vášnivých reakcií na sociálnej sieti Facebook. Tentokrát sa do seba pustili dvaja exministri obrany  Martin Glváč a Ľubomír Galko.

M. Glváč vo svojom statuse označil Galka ako ,,pacienta, truhlíka či ŠTBáčika,” ktorý ,, … neustále vyskakuje z každého kúta, posiela ľudí bez dôkazov do basy a žiada pád legitímne zvolenej vlády. “

Na druhej strane, ako ,,tunelára a tragickú postavu kriminálne organizácie SMER- SD”, označil Ľ. Galko M. Glváča.  Ďalej svoju pozornosť venuje nekompetentnosti a omylu, ktorým sa Glváč dostal do funkcie ministra obrany v roku 2012. ,,Obrane sa nikdy nevenoval a nikdy jej nerozumel, jediné, čo ho na rezorte zaujímalo bola výška provízií do vlastného vrecka a straníckej pokladnice. ” 

Spája ho aj s alkoholom, ktorý je podľa Galka jeho každodenným nápojom. ,,Martina Glváča som inak ako pripitého v NR SR od marcových volieb v roku 2016 ešte nestretol. Sedí o jednu radu nižšie odo mňa a „cítiť“ ho vždy až ku mne, bez ohľadu na to, či je začiatok alebo koniec rokovacieho dňa.”