Gorila je mokvajúcou ranou spoločnosti, odkazuje Kiska

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Kauza Gorila, ktorá je stará už 10 rokov a vyšetruje sa päť rokov, je „mokvajúca rana našej spoločnosti“. „Je to rana v dôveru ľudí v právny štát,“ vyhlásil dnes prezident Andrej Kiska po stretnutí s prezidentom Policajného zboru SR Tiborom Gašparom.

Prezident Kiska sa minulý týždeň vo štvrtok stretol aj s odchádzajúcim vedúcim tímu, ktorý doteraz Gorilu vyšetroval, Marekom Gajdošom. Kiska si myslí, že by sa mal urobiť jasný odpočet toho, čo doteraz vieme, čo sa urobilo a prípadne, kde je problém.

Jasné pomenovanie problému

„Problém treba pomenovať jasne, a to preto, lebo to, čo sa deje v Gorile, ale aj pri iných dlhoročných kauzách, závažne oslabuje dôveru ľudí v štát a vytvára priestor pre nárast nedôvery a extrémizmu,“ vyhlásil.

Podľa Kisku musíme vrátiť dôveru ľudí v to, že všetci sme si pred zákonom rovní a každé jedno zlyhanie bude vyšetrené. Očakáva, že odpočet spraví policajný prezident. Hlava štátu je aj za to, aby si všetky zúčastnené strany vypočul aj parlament, vrátane šéfa vyšetrovacieho tímu Gajdoša.

Foto: SITA

Viac o téme: Andrej Kiska, kauza Gorila, Tibor Gašpar

Súvisiace články