Spoločnosť Politika Zahraničné

Grécko sprísňuje epidemiologické opatrenia. Od soboty sú povinné rúška v interiéroch

ATÉNY – Grécko od soboty zavádza opäť povinnosť nosiť rúška na verejnosti v priestoroch interiérov budov, informovala agentúra AFP.

 

“Nosenie rúšok je povinné vo všetkých interiéroch počas celého mesiaca august,” štátny tajomník ministerstva civilnej ochrany Nikos Hardalias oznámil v piatok v mimoriadnom prejave k situácii v Grécku. “Dodržiavanie opatrení v posledných dňoch poľavilo a zaznamenali sme masové zhromaždenia. To sa odzrkadlilo v dennom náraste nových prípadov,” vyhlásil Hardalias.

Nové nariadenia sa týkajú aj kostolov, avšak nie reštaurácií. Rúška nemusia nosiť iba ľudia s respiračnými ťažkosťami a deti mladšie ako tri roky. Takisto sú do 15. augusta obmedzené návštevy zariadení pre seniorov a iné inštitúcie, v ktorých sa nachádzajú zraniteľné skupiny obyvateľstva. Počet hostí na svadbách, krstoch a pohreboch sa obmedzuje na maximálne 100 a všetky letné masové podujatia sa rušia. Grécko zaznamenalo nárast nových prípadov koronavírusu po otvorení letísk a hraníc a zrušení reštriktívnych opatrení. V piatok pribudlo 78 nových prípadov, vo štvrtok 65 a v stredu 57.