Politika Domáce Top

Hádky, nadávky a násilie: Poslanci toho vyparátili viac než dosť!

BRATISLAVA – Včerajšia facka Petra Osuského aktivistovi Rudolfovi Vaskemu nebola prvým neudržaním nervov poslanca na uzde. Slovenská politická scéna si za posledné roky pamätá niekoľko incidentov, keď sa jej zástupcovia veru nepredviedli. Pozrite sa s nami na prehľad fyzických konfliktov, v ktorých sa naši politici ocitli!

Vladimír Mečiar vs. novinár

Hviezdne okamihy si „užil“ aj Vladimír Mečiar. Koncom roka 2002 vtedajší predseda HZDS čelil otázkam novinárov, ktorých zaujímalo predovšetkým financovanie vily Elektra. Obzvlášť ho vytočil reportér, ktorý ho chcel vyspovedať pred rozhovorom v Slovenskom rozhlase. Keď však novinár zopakoval svoju otázku druhýkrát, Mečiar neudržal nervy na uzde a napadol ho s takýmto odkazom: „Ešte raz sa ma to opýtaš, takú ti j***em, že sa naspamätáš.“

Anna Belousovová vs. Igor Matovič

V parlamente to vrelo aj pred šiestimi rokmi, aktérmi konfliktu boli Anna Belousovová (SNS) a Igor Matovič, ktorý ešte pôsobil v SaS. Od poslaneckej kolegyne mal dostať facku, dôvodom bol článok v jeho regionálnych novinách, kde ju nazval Ančou. Svoje si od horkokrvnej političky vypočul aj Ondrej Dostál z poslaneckého klubu Most-Híd – Belousovová mu odkázala, aby si dával pozor na hubu, inak po nej dostane.

kolaz_belousovova_matovic

Alojz Hlina vs. Anton Martvoň

V parlamente to pred tromi rokmi iskrilo aj medzi Alojzom Hlinom a Antonom Martvoňom. Smerácky poslanec počas faktickej poznámky svojho náprotivka obvinil, že zbohatol vďaka predaju alkoholu mladistvým. Hlinovi nebolo treba veľa, vydal sa za Martvoňom a zvalil ho medzi poslanecké lavice. Ako neskôr Hlina uviedol, nešlo o napadnutie. „Keby som ho napadol, tak leží na áre,“ vyjadril sa dnes už šéf KDH. Martvoň zvažoval podať trestné oznámenie.

Štefan Kuffa vs. stará pani

Mediálnu pozornosť si minulý rok vyslúžil aj poslanec Štefan Kuffa. Riešiť problém svojho syna, na ktorého sa prišla sťažovať staršia pani (79), ktorej sa nepáčilo, že cez jej pozemok brázdia nákladné autá a ničia jej pôdu, sa rozhodol z očí do očí. Staršiu pani mal napadnúť, pričom okamžite sa dočkal aj odplaty v podobe facky. Kuffa na ňu chcel podať trestné oznámenie za napadnutie verejného činiteľa, za čo sa mu dostalo negatívnej odozvy aj z radov OĽaNO, jeho vtedajšej strany.

Štefan Kuffa
Štefan Kuffa

Jozef Viskupič vs. poslanci Smeru

Kontroverziu zažili pred tromi rokmi počas odvolávania premiéra Fica. Jozef Viskupič z OĽaNO skončil po fyzickej konfrontácii s piatimi poslancami Smeru s tržnou ranou v ústach a pomliaždeninami svalov. Malo sa tak stať po tom, čo sa spolu s Igorom Matovičom snažili získať od poslancov Smeru späť maketu Roberta Fica.  “Pre mňa z nepochopiteľných príčin sa na mňa vrhlo päť podnapitých poslancov Smeru. Pod znôškou vulgarizmov som bol takmer prehodený cez zábradlie,” povedal Viskupič.

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: YouTube, TA3