Kauzy Domáce Top

Harabinov senát vydal verdikt. Obvinení z vraždy Kuciaka ostávajú za mrežami

Harabinov senát zamietol sťažnosti obvinených z vraždy Jána Kuciaka. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Na slobodu sa tak skoro nedostanú. Obvinení z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ostávajú vo väzbe. Najvyšší súd rozhodol. 

O sťažnosti páchateľov rozhodoval senát, v ktorom sedel aj sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin. Traja obvinení Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Miroslav Marček podali sťažnosť voči vzatiu do väzby okamžite po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu. Senát Najvyššieho súdu necháva všetkých troch za mrežami. Ich stažnosti zamietol ako neodôvodnené. Potvrdila to hovorkyňa Najvyššie súdu Alexandra Važanová. “Senát má za to, že dôvody väzby, tak ako ich konštatoval sudca pre prípravné konanie pretrvávajú,” uviedla hovorkyňa.

V senáte, ktorému bola vec pridelená, sedel aj sudca Štefan Harabin. Ďalšími členmi senátu, ktorý rozhodoval, boli aj Pavol Farkaš a Patrik Príbelský.

Páchateľov poslal do vyšetrovacej väzby Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici 30.septembra. Kam obvinených umiestili, však ostáva utajené. Orgány činné v trestnom konaní túto informáciu utajili. Sťažnosť podali iba traja zo štyroch obvinených. Zoltán Andruskó ju nepodal. Ako jediný sa rozhodol spolupracovať s políciou. V prípade vystupuje ako sprostredkovateľ.

 

Galéria
Alena Zsuzsová sa sťažovala na policajtov. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Polícia privádza jedného z obvinených do budovy šŠpecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Zdroj: TASR / Duššan Hein
Zoltán Andruskó. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Alena Zsuzsová. Zdroj: SITA. Zdroj: SITA
Miroslav Marček mal byť šoférom, priznal sa však k streľbe. Zdroj: TASR / Dušan Hein
Obvinený strelec vo vražde Kuciaka a Kušnírovej Tomáš Szabó. Zdroj: TASR
Novinára s jeho snúbenicou zavraždili v ich dome vo Veľkej Mači. Zdroj: TASR / Jakub Kotian
navigate_before
navigate_next