Spoločnosť Zahraničné

Harry a Meghan zakladajú novú charitatívnu organizáciu s názvom Archewell

Harry a Meghan zakladajú novú charitatívnu organizáciu. Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Princ Harry a jeho manželka vojvodkyňa Meghan plánujú založiť novú charitatívnu organizáciu s názvom Archewell, ktorá by mala nahradiť značku Sussex Royal, píšu britské denníky The Guardian a Daily Telegraph.

 

Harry a Meghan uviedli, že sa “veľmi tešia” zo spustenia nového projektu, ktorý by mal v blízkej dobe dostať aj svoju vlastnú internetovú stránku.

Pár takisto uviedol, že termín Arché, ktorý v gréckej mytológii označuje pralátku, z ktorej povstal svet, bol inšpiráciou pre meno ich syna Archieho.

Predstavenie organizácie dvojica viackrát odložila z dôvodu pandémie koronavírusu. Podľa vyhlásenia značku už minulý mesiac Meghan a Harry zaregistrovali v Spojených štátoch. V súčasnosti pracujú na vzniku charity a dobrovoľníckej služby.

Internetová stránka by mala zahŕňať filmy, audioknihy, podcasty a iné materiály vzdelávacieho a výchovného charakteru.

Daily Telegraph uvádza, že Meghan a Harry sa v tomto čase venujú najmä pomoci obetiam pandémie koronavírusu. Považovali však za svoju povinnosť zverejniť detaily nového projektu.

Dvojica sa nedávno presťahovala do Los Angeles, kde chce pracovať na svojej finančnej nezávislosti od kráľovskej rodiny.

Ešte koncom februára sa Harry a Meghan vzdali plánov na využívanie značky SussexRoyal. Rozhodli sa tak vzhľadom na britské pravidlá týkajúce sa využívania slova “royal” (kráľovský).

V januári obaja prekvapili verejnosť správou, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť.