Regióny Trenčín

HASIČI musia byť v STREHU: Likvidáciu požiaru trénovali aj počas víkendu

NOVÉ MESTO – Hasiči z Nového Mesta nad Váhom si počas uplynulého víkendu precvičili likvidáciu požiaru bytu na šiestom poschodí bytového domu. Taktickú previerku  absolvovali v okolí a priestoroch bytového domu na Dukelskej ulici v Novom Meste nad Váhom.

 

“Cieľom cvičenia bolo preverenie činnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so zameraním na spôsob nasadenia síl a prostriedkov pri likvidácii požiaru vo výškovej budove a prieskum objektu termovíznou kamerou a nasadenie hasebných prúdov,” načrtol hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Hasiči si tiež podľa neho precvičili vyhľadávanie a evakuáciu osôb z postihnutého priestoru s využitím vnútorných zásahových ciest, ako aj mobilnej výškovej techniky, poskytnutie predlekárskej pomoci a ošetrenie zranených osôb, ako i simulovanú lokalizáciu a likvidáciu požiaru. Taktické cvičenie sa uskutočnilo v súčinnosti s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Pobedím, Hôrka nad Váhom a zložkami Integrovaného záchranného systému.