Regióny Partizánske Top

VEĽKÉ BÚRANIE v Partizánskom! Vybývané nájomné byty pôjdu k zemi

Ilustračné foto Partizánske. ZDROJ: TASR - Radovan Stoklasa

PARTIZÁNSKE – Mesto Partizánske o rok uzatvorí  dom číslo 205 s nájomnými bytmi na Nábrežnej ulici. Dôvodom je jeho nevyhovujúci stav. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom rokovaní tento týždeň.

 

Dom s 18 bytovými jednotkami je obývaný od roku 1961, v správe ich má Správa majetku mesta. Niektoré z bytov už uzatvorila a ďalej ich neprenajíma, uviedla samospráva v dôvodovej správe. K uzatvoreniu bytového domu pristúpi samospráva pre jeho nevyhovujúci technický stav. Ako vyplynulo z posúdenia objektu, ktoré zabezpečila súkromná firma, dom je mimoriadne energeticky náročný, v nevyhovujúcom stave je i strešná konštrukcia, okná, dvere, ako i pivničné priestory. Pre bývanie sú nevhodné i sociálno-hygienické priestory. Komplexná rekonštrukcia domu by bola finančne náročnejšia, ako demontáž a postavenie nového domu, zdôvodnila Správa majetku mesta.

 

Ilustračné foto Partizánske. ZDROJ: TASR – Radovan Stoklasa

Bytový dom mesto definitívne uzatvorí k 30. júnu 2022. Obdobne postupovalo i pri ďalších objektoch na Nábrežnej ulici. Už v minulosti uzatvorilo a následne zbúralo i bytové domy číslo 206 a 207, pripomenul primátor Jozef Božik s tým, že dom číslo 205 tiež pravdepodobne čaká asanácia.

Samospráva v najbližšom období doručí nájomcom informáciu o uzatvorení domu, koncom augusta tiež plánuje deložovať niektoré domácnosti, ktorým končí nájomná zmluva. “Obyvateľom dávame informáciu o uzatvorení objektu vedieť rok dopredu, majú preto dostatok času na to, aby sa zariadili a našli si nové bývanie. Nájomcom, ktorí “vybývali” mestské byty, žiadne náhradné bývanie poskytovať nebudeme,” dodal Božik.