Spoločnosť Zahraničné

Haváriu autobusu na Novom Zélande neprežilo šesť turistov

Haváriu autobusu na Novom Zélande neprežilo šesť turistov. Zdroj: SITA/AP

WELLINGTON – Najmenej šesť ľudí prišlo v stredu o život po tom, ako v turistickej oblasti na severe Nového Zélandu havaroval autobus s čínskymi turistami. Informovala o tom agentúra AP s tým, že počet obetí polícia bezprostredne nepotvrdila.

 

Podľa vyhlásenia policajtov a diplomata z čínskej ambasády na Novom Zélande sa autobus s vodičom, sprievodcom a 23 turistami – pochádzajúcimi prevažne z čínskej provincie S’-čchuan – prevrátil na diaľnici približne 20 minút jazdy od mesta Rotorua.

Podľa diplomata citovaného agentúrou AP na veľvyslanectve dostali informácie o šiestich mŕtvych a množstve zranených. Tieto údaje však ešte musí potvrdiť miestna polícia. Do mesta Rotorua podľa neho odcestovala čínska ambasádorka v krajine.

Záchranárska služba dostala hlásenie o nešťastí v stredu krátko pred poludním miestneho času. Autobus havaroval v nepriaznivom počasí. Na mieste zasahovalo päť vrtuľníkov a päť sanitiek.

Oblasť Rotorua na severe Nového Zélandu je obľúbená medzi turistami vďaka svojej geotermálnej aktivite. Okrem miestnej pôvodnej maorijskej kultúry tam návštevníci chodia obdivovať množstvá gejzírov, jazierok s horúcim bahnom, termálne pramene a jazerá. Túto oblasť neďaleko rovnomenného jazera vyhľadávajú aj milovníci vodných športov.