Domáce Top

Hlina a Matovič reagujú na únos vietnamského podnikateľa

BRATISLAVA: Vášne okolo únosu vietnamského podnikateľa neutíchajú. Možnosť, že podozrenia, ukazujúce na špíčky Smeru sú pravdivé, zamestnáva všetky verejne činné osoby i osobnosti.  Kauza s medzinárodným dopadom na obraz Slovenska a jej vlády vážne ohrozuje celistvosť súčasnej vládnej koalície a otvára priestor opozícii, aby si prihriala polievočku:

Predseda KDH Alojz Hlina:  ,,Slovensko v priebehu posledného pól roka prispelo do európskeho kultúrneho dedičstva troma zásadnými skutočnosťami:
Popravujú tu novinárov a ich snúbenice.
Bijú tu malých farmárov, keď sa chcú dostať k svojej pôde.
Pre komunistický režim robíme kuriérne služby a prevážame im zdrogovaných a zbitých politikov.” 

 

Predseda  OĽaNO-NOVA Igor Matovič : ,,Viete si predstaviť, že by bolo garde opačné? Že by sme v novinách s hrôzou čítali, ako nemecký minister vnútra zneužil vládnu letku a napomáhal komunistickej vietnamskej ŠTB v únose Vietnamca zo Slovenska? Bol by ešte ministerko na slobode, alebo by si už užíval chládok svojej cely?”

Do kauzy sú zainteresované všetky silové rezorty, justícia i generálna prokuratúra ako aj prezident SR Andrej Kiska. Dnešný deň bude najmä v znamení stretnutí, rokovaní a vyhlásení. My budeme pri tom