Domáce Šport

Hokejové problémy pokračujú, reprezentácia nejde na Nemecký pohár. Ramsay zostáva trénerom

Slovenská hokejová reprezentácia nebude pre koronavírus štartovať na Nemeckom pohári. Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA  – Slovenská hokejová reprezentácia nebude štartovať na tradičnom novembrovom turnaji o Nemecký pohár. Na webe eishockeynews.de to uviedol predseda Nemeckého hokejového zväzu (DEB) Franz Reindl, TASR informáciu potvrdil aj hovorca Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Peter Jánošík.

 

Národný tím sa v novembri nestretne a nepocestuje do Nemecka. Decembrový asociačný termín, v ktorom by sa mali Slováci predstaviť na Švajčiarskom pohári, je zatiaľ v platnosti. “Cez nemecká médiá to presiaklo von. Tento rok sa nezúčastníme na Nemeckom pohári. Celá reprezentačná prestávka je zrušená, zrušené sú aj programy, ktoré mali mať reprezentácie 18-ročných a 20-ročných. Aj pre súčasné opatrenia a situáciu s koronakrízou na Slovensku si myslím, že to bolo jediné zodpovedné riešenie. Budeme radi, ak kluby využijú ten čas na to, aby si skúsili dohrať zápasy, ktoré samozrejme pre situáciu museli poodkladať. Veríme, že sa v tom týždni dohrajú nejaké dohrávky, reprezentanti budú vo svojich tímoch a majú šancu hrať ďalšie zápasy,” povedal prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Turnaj v Krefelde je na programe od 5. do 8. novembra a okrem Slovákov sa na ňom nezúčastní ani ďalší tradičný účastník z uplynulých ročníkov – olympijský výber Ruska. Nemcom namiesto nich prisľúbili účasť Lotyši. Na turnaji má hrať aj Švajčiarsko, ktoré však ešte účasť definitívne nepotvrdilo. “Musíme hľadať alternatívy, ktoré sú zaujímavé z hľadiska športovej kvality. Dohodli sme sa s Lotyšskom a je možné, že sa turnaj uskutoční iba s tromi tímami. Švajčiari ešte rokujú s klubmi,” povedal Reindl.

 

Slovenská hokejová reprezentácia nebude pre koronavírus štartovať na Nemeckom pohári. Zdroj: TASR / Martin Baumann

Organizátori pripravujú pred turnajom aj opatrenia v súvislosti so šírením koronavírusu. “Pokiaľ ide o to, či budú môcť byť na tribúnach diváci, treba si počkať na aktuálny vývoj. Ak by nemohli, tak zabezpečíme, aby zápasy mohli sledovať z pohodlia svojej obývačky. Pre účastníkov sme už zarezervovali hotely a vypracovali sme aj koncepciu hygienických pravidiel,” dodal Reindl. Vlani na turnaji Slováci z troch zápasov prehrali dva – so Švajčiarskom 2:5 a s olympijským výberom Ruska 2:3 po predĺžení. Jediné víťazstvo zaznamenali s domácim Nemeckom, ktoré zdolali 3:2 po predĺžení.

 

Prezident SZĽH Miroslav Šatan a tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay. Zdroj: TASR / František Iván

Zaujímavá je aj druhá informácia z hokejovej prostredia. Craig Ramsay zostáva trénerom slovenskej reprezentácie. Zmluvu má na 2020/21 a v prípade úspešnej kvalifikácie o postup na zimné olympijského hry do Pekingu až do konca ročníka 2021/22. Jeho asistentom bude Michal Handzuš, trénerom brankárov Ján Lašák. Na pozícii druhého asistenta budú rovnako ako v minulosti rotovať viacerí slovenskí tréneri.

“Craig Ramsay bude pokračovať pri našej reprezentácii. Dohodli sme na rok s tým, že v prípade zvládnutej kvalifikácie o postup na zimné olympijské hry do Pekingu bude vďaka opcii zmluva predĺžená až do konca sezóny 2021/22. Myslíme si, že pozícia hlavného trénera je kľúčová a vyžaduje potrebné skúsenosti a vedomosti. Lepšieho kandidáta sme nemali, preto sme radi, že sme sa dohodli s Craigom na minimálne ďalší rok. Verím, že trend, ktorý nastavil spolu so všetkými asistentmi, bude pokračovať a vyvrcholí úspešnou olympijskou kvalifikáciou,” povedal Šatan.