Vysoké Tatry Regióny Starý Smokovec

Horolezec sa nešťastne zranil pri výstupe na Lomnický štít

VYSOKÉ TATRY – O pomoc horských záchranárov požiadala v stredu 7. júla v neskorých nočných hodinách dvojica slovenských horolezcov, ktorá uviazla na hrebeni pod Lomnickým štítom vo Vysokých Tatrách. Aj napriek zraneniu, ktoré si jeden z horolezcov privodil na dolnej končatine, sa utáborila dvojica ešte cez noc v teréne. Horská záchranná služba ich odtiaľ transportovala skoro ráno v spolupráci s vrtuľníkovou záchrannou službou. 

 

 

“Uviazli na hrebeni medzi Lomnickým a Pyšným štítom a jeden si privodil hlboké tržné poranenie v oblasti stehna a predkolenia, prvotným ošetrením sa podarilo zastaviť krvácanie,” priblížili záchranári dôvod, prečo sa s dvojicou horolezcov dohodli na transporte až nasledujúce ráno.

V skorých ranných hodinách v spolupráci s posádkou vrtuľníkovej služby leteli dvaja záchranári na hrebeň na pomoc 33 a 35ročnému horolezcovi. Na mieste boli pomocou palubného navijaka vysadení obaja záchranári. “Poskytli sme neodkladnú zdravotnú pomoc zranenému a následne sme ho pomocou leteckej techniky transportovali do Starého Smokovca, kde sme ho odovzdali privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci na prevoz do nemocnice,” doplnila záchranná služba. Z terénu napokon letecky transportovali aj horolezca bez zranení.