Politika Zahraničné

Hovorkyňa Bieleho domu Sandersová končí vo funkcii, oznámil Trump

Trump oznámil, že hovorkyňa Bieleho domu Sandersová končí vo funkcii. Zdroj: SITA/AP

WASHINGTON – Americký prezident Donald Trump vo štvrtok prekvapivo oznámil, že hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová skončí na konci júna vo svojej funkcii. Informuje o tom agentúra AFP, ktorá pripomína, že Sandersovej výkon na tomto poste bol médiámi značne kritizovaný. 

 

“Po 3,5 rokoch, odíde na konci mesiaca z Bieleho domu naša úžasná Sarah Huckabeeová-Sandersová a zamieri domov do skvelého štátu Arkansas,” napísal Trump na Twitteri. Dodal, že Sandersová je “výnimočnou osobou” s mimoriadnym talentom, ktorá v Bielom dome vykonávala “úžasnú prácu” a on sám verí, že sa bude uchádzať o miesto “guvernérky Arkansasu”.

Meno jej nástupcu zatiaľ Trump neoznámil, píše agentúra AP. Dodáva, že Sandersová patrí v Bielom dome k Trumpovým najbližším spolupracovníkom a je tiež súčasťou malej hŕstky ľudí, ktorá s prezidentom pracuje už od jeho predvolebnej kampane.

Agentúra AFP však pripomína, že Sandersová, síce lojálna voči Trumpovi, mala problematický až bojovný vzťah k novinárom pokrývajúcim dianie v Bielom dome, pričom sa jej pripisuje zodpovednosť za zrušenie tamojších každodenných tlačových brífingov, ktoré fungovali za predošlých prezidentov.

Obviňovali ju tiež z toho, že novinárom viackrát klamala, čo však ona sama popiera. Napriek jej pomerne zlej reputácii v mediálnych kruhoch, však Trumpova administratíva dosiaľ nijakým spôsobom nenaznačovala, že by sa schyľovalo k jej odchodu, dopĺňa AFP.

Sandersová ostane  Trumpovou stúpenkyňou

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová prisľúbila, že aj po svojom odchode z funkcie ostane “jednou z najotvorenejších a najlojálnejších zástankýň prezidenta” USA Donalda Trumpa. Uviedla tiež, že byť hovorkyňou Bieleho domu bolo pre ňou “životnou poctou” a “zbožňovala každú minútu” tejto práce.

Sandersová sa takto vyjadrila po tom, ako Trump oznámil, že ako hovorkyňa na konci júna vo svojej funkcii skončí a vráti sa domov do štátu Arkansas. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.