Hrádza na Laborci je stabilizovaná. Oprave sa však nevyhne

VOJANY – Hrádza na rieke Laborec pri obci Vojany v okrese Michalovce je stabilizovaná, nie je dôvod na otváranie poldra Beša. Pre TASR to potvrdil hovorca Slovenského vodohospodárskeho podniku Marián Bocák.

 

Ako uviedol, na hrádzi, ktorú zabezpečovali počas pondelka (25. 1.) a v noci, aktuálne nie sú pozorované žiadne priesaky. Stavbu hrádze však bude treba opraviť. „Plánované pracovné stretnutie správcu a zástupcu zhotoviteľa stavby určí spôsob opravy hrádze, ktorá bude realizovaná, keď to situácia dovolí,“ priblížil.

Hrádzu na Laborci narušil zhotoviteľ plynovodu. Podľa slov Kataríny Križanovej z komunikačného oddelenia Prezídia Hasičského a záchranného zboru k nej boli hasiči z Veľkých Kapušian privolaní už v nedeľu 24. januára v noci. Na sanácii narušenej stavby sa podieľali aj hasiči z Michaloviec a členovia dobrovoľných hasičských zborov z obcí Vojany a Malčice. „V najnižšie položenej oblasti, kde hrozilo vybreženie rieky, vytvorili pomocou vriec s pieskom dočasnú hrádzu s dĺžkou cca 30 metrov, aby nedošlo k ohrozenie obce,“ doplnila.

Viac o téme: Beša, hrádza, Laborec, Michalovce, rieka Laborec, Slovenský vodohospodársky podnik, Vojany

Súvisiace články