Domáce Politika Top

Hrnko: Štátne tajomstvo je v rukách Galka len zdrapom papiera

BRATISLAVA: Podpredseda SaS a poslanec Národnej rady SR Ľubomír Galko, začal postupne na sociálnej sieti zverejňovať informácie z utajovanej časti výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť. Dnes konkrétne išlo o túto informáciu:

,,Ministerka vnútra Saková pod tlakom poslancov potvrdila, že slovenská strana Poliakom skutočne uviedla, že pri prelete nad ich územím bude na palube aj vtedajší minister vnútra Kaliňák. Robert Kaliňák na výbore habkal a snažil sa nám to zdôvodniť tým, že sa vraj minister udáva do zoznamu cestujúcich vždy, keď sa objednáva špeciál – bez ohľadu na to, či na palube bude alebo nie. ” Uviedol Ľ. Galko na svojom profile.

Na túto aktivitu Galka reagoval pre Glob.sk predseda výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť a podpredseda SNS Anton Hrnko.  Podľa neho Galko zneužil svoje postavenie a je len hlasnou trúbou. ,,Štátne tajomstvo v jeho rukách je len zdrap papiera.”

,,Už veľmi dlho a intenzívne uvažujem, že prenesiem do parlamnetu návrh zákona, ktorí zabezpečí, že ľudia  v brannobezpečnostnom výbore  a vo výbore na kontrolu spravodajských služieb, budú mať riadnu previerku. Ak by člen výboru túto previezku mal a porušil tajomstvo, na druhý deň by jej bol zbavený a nemohol by do výbora ani páchnuť. ” Dodal Anton Hrnko. Tento návrh však bude musieť najskôr konzultovať s predsedom parlamentu a s koaličnými partnermi, aby ho čo najskôr dostal do platnosti.