Regióny Domáce

Idete na oslavu SNP vlakom? Späť môžte ísť zadarmo!

BRATISLAVA – Cestovanie vlakom na oslavy SNP bude aj tento rok o polovicu lacnejšie. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) totiž opäť ponúka cestujúcim pri kúpe lístka do Banskej Bystrice 28. a 29. augusta cestu späť zadarmo.

Podmienkou je zakúpenie celého jednosmerného lístka do druhej triedy z ktoréhokoľvek nástupného bodu na Slovensku do stanice Banská Bystrica alebo Banská Bystrica mesto. “Pri kúpe zákazník uvedie, že cestuje na oslavy výročia SNP. Pri vstupe k Pamätníku SNP si v pokladni Múzea SNP tento cestovný lístok nechá označiť pečiatkou organizátora,” priblížil hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Takto označený lístok bude platiť pre spiatočnú cestu, tú však treba uskutočniť najneskôr do 30. augusta do polnoci.

Ponuku možno využiť vo všetkých vlakoch s výnimkou kategórie InterCity (IC). Pri vlakoch kategórie EuroCity (EC) a SuperCity (SC) treba uhradiť príslušný poplatok. Doplatok do prvej triedy sa uhrádza v plnej výške.

Slovensko si tento rok pripomína 74. výročie ozbrojeného povstania slovenského domáceho odboja proti nemeckým vojskám počas druhej svetovej vojny, teda Slovenského národného povstania.