Spoločnosť Domáce GPlus

Incident vo Vrútkach nebol jediný. Závažných útokov na školách a medzi mladistvými bolo viac

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Pri incidente v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach zomreli dvaja ľudia. Päť osôb je zranených, sú medzi nim aj deti. Páchateľa polícia zneškodnila.

 

TASR v tejto súvislosti prináša chronológiu závažných prípadov útokov na školách, resp. medzi deťmi od roku 2010.
21. októbra 2010 Plavecký Štvrtok: Rezné poranenie príborovým nožom spôsobil 12-ročný školák svojmu spolužiakovi v Základnej škole v Plaveckom Štvrtku. Incident sa odohral na chodbe školy. Poranenie si vyžiadalo prevoz maloletého do nemocnice, odkiaľ ho po ošetrení prepustili.

22. apríla 2011 Iba 15-ročný chlapec sa stal obeťou útoku jedného z partie mladíkov na ihrisku v banskobystrickej časti Rudlová. Chlapec mal prechádzať popri skupine asi 20-ročných mladíkov, ktorí hrali futbal. S chlapcom sa pohádali, pričom ho jeden z nich pichol nožom do hrudníka. Privolaným záchranárom sa ho už nepodarilo zachrániť.

27. februára 2019 Spišská Nová Ves: V jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, maloletého pacienta so zranením hlavy previezli po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice. K incidentu došlo na streleckom krúžku.