Spoločnosť Domáce

Ind, ktorý v Bratislave zabil futbalistu, sa dnes rozsudku nedočkal

Nishit T. vlani zabil futbalistu Braňa. Zdroj: archív

Trojčlenný senát Okresného súdu Bratislava I nevyniesol v pondelok rozsudok v prípade Inda Nishita T. obžalovaného z vraždy a ublíženia na zdraví. Dôvodom je práceneschopnosť predsedu senátu. Informoval o tom náhradný sudca tohto nižšieho bratislavského súdu. 

Predseda senátu, ktorý mal vyniesť verdikt, dostal náhle vysoké horúčky. Nishita T. v pondelok na súd eskortovali. Na vyhlásenie rozsudku čakali desiatky novinárov a pozostalí. Rozsudok vyhlásia v pondelok (15.10.).

Predseda senátu 3. októbra vyhlásil, že dokazovanie v prípade je ukončené a pristúpilo sa k čítaniu záverečných rečí. Prokurátor požiadal o uloženie trestu v prípade odsúdenia na spodnej hranici, ktorá je od 15 do 25 rokov so stredným stupňom stráženia. V prípade vyššieho trestu ho navrhol zaradiť do ústavu s maximálnym stupňom stráženia.

Obhajca obžalovaného navrhol svojho klienta oslobodiť spod obžaloby. Podľa jeho názoru išlo o primeranú obranu.

Potýčka pre taxík sa odohrala počas noci vlani na jeseň v centre Bratislavy v blízkosti Veľvyslanectva Spolkovej republiky Nemecko. Slovák, pôvodom z Indie, použil nôž voči 37-ročnému Bratislavčanovi Branislavovi B., ktorý následkom rezného poranenia podľahol. Ďalšiemu poškodenému vtedy spôsobil rezné poranenia. Incidentu predchádzal verbálny konflikt, o čom svedčia aj kamerové záznamy.