Spoločnosť Zahraničné

India dominuje na druhej priečke COVID rebríčku. Eviduje už vyše šesť miliónov nakazených

Zdroj: iStock

NAÍ DILÍ – Počet potvrdených prípadov nákazy novým druhom koronavírusu v Indii prekročil v hranicu šiestich miliónov. Uviedla to v pondelok agentúra AP s odvolanom sa na údaje ministerstva zdravotníctva.

 

India sa tak po USA stala druhou krajinou na svete, ktorá prekonala hranicu šesť miliónov nakazených. Viac ako päť miliónov infikovaných zaznamenala India 16. septembra. V druhej najľudnatejšej krajine na svete pribudlo za uplynulých 24 hodín 82 170 nových prípadoch nákazy, čím ich celkový počet dosiahol 60 744 703. V rovnakom období pribudlo tiež najmenej 1039 úmrtí, ich celkový počet sa tak zvýšil na 95 542.

Pozitívne výsledky testov pribúdajú v Indii v súčasnosti rýchlejšie ako kdekoľvek inde na svete. Očakáva sa, že India sa v najbližších týždňoch stane krajinou najviac postihnutou pandémiou a v počte nakazených prekoná aj USA, kde majú viac ako sedem miliónov nakazených. India momentálne drží primát v najvyššom počte zotavených pacientov na svete. Z ochorenia COVID-19 sa tam vyliečilo už viac ako päť miliónov ľudí.